Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Noname kerékpárom hajtásnál...

Noname kerékpárom hajtásnál egész hangosan, gurulásnál valamivel halkabban de folyamatosan hallatszik egy nyikorgó hang, mi lehet ez?

Figyelt kérdés
Csak átmeneti használatban van, ezért idénre még megmenteném. A szerelő akihez vittem nem tudja megmondani, vagy nem akarja nem tudom:-) Mindenesetre részleteiben leírom, itt biztos vannak hozzáértők: ha nem használom akkor egy rövid ideig jó, majd újrakezdi ezt a folyamatos hangot. Akkor sokkal hangosabb ha rajta ülök, ha felemelve megtekerjük akkor halkabb. Fémes, dörzsölésszerű nyikorgásként tudnám jellemezni ezt a hangot és kellemetlenül hangos már. A kenés megtörtént most egy hete, elég ramaty keró de egy két körre kimozdulni használom csak a jó időben, tehát különösebben már nem költenék rá, csak hát nem tudom mi a gond...Megemelve a hátsó kereket látszik hogy egy picit "szorul", de én nem tudom kiszúrni, hogy hozzáérne komolyan valamihez. Nagyon jó lenne ha valaki komolyabban megtippelné mert akkor tudnám, hogy mihez kezdjek:-)
2013. ápr. 21. 16:36
 1/4 anonim ***** válasza:
Talán megomlott a hátsó kerék csapágya. Azért szorul a kerék, hajtáskor pedig több terhelés kerül rá és azért hangos.
2013. ápr. 21. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A felfordított biciklinél mindegyik keréknek magától le kell fordulni fentről a szeleprésznek, ha nem akkor szorosra van húzatva a csapágy.
2013. ápr. 21. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat, akkor ebbe az irányba indulok el holnap:-)
2013. ápr. 21. 21:01
 4/4 A kérdező kommentje:
Kb. ez volt a problem amit írtatok! Mivel ez egy kínai vacadék, így az egész kereket ki kell cserélni...azt hiszem belemegyek mert itt a nyár és egy új bicajt nem bír el a büdzsé jelenleg:-)
2013. ápr. 23. 21:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!