Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Ha fogyok mondjuk 4 kilót...

Rhómeó1991 kérdése:

Ha fogyok mondjuk 4 kilót akkor ugyanaz történik mintha a 12 kg-os bicikliből 8 kg-ost "faragok" nem?

Figyelt kérdés
Csak éppen sokkal olcsóbb nekem leadni,mintha a könnyebb alkatrészeket veszem meg.Ugyan azt érem el vele szerintem.Mi a véleményetek?

2013. ápr. 25. 08:58
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Attól függ milyen stílusban bicajozol. Ha dirt, akkor magának a bicajnak a súlya számít, mert egy könnyebb bicajjal sokkal könnyebb trükköket beadni, mint egy nehézzel. A te súlyod ott csak annyiból számít, hogy ha nem vagy kövér, akkor könnyedebben mozogsz.
2013. ápr. 25. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Igazából országútira gondoltam,vagy túra kerékpárra
2013. ápr. 25. 09:31
 3/16 anonim ***** válasza:
Sajnos ez azért nem ilyen egyszerű. Ha ilyen kérdésed van célszerű elképzelni egy-egy végletesen extrém példát, például egy 100 kilogrammal nehezebb kerékpárt, hogy azt milyen lehet hajtani, illetve magadat 100 kilogrammal nehezebben, hogy hogyan hajtanád a kerékpárt (tegyük fel, hogy elbír téged). Nem mindegy ugyanis, hogy a súlypont merre tolódik.
2013. ápr. 25. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Nem pont ugyan az. Főleg outinál nem. A súlypont tényleg fontos. Egyébként többet ér a semminél.
2013. ápr. 25. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

ha nem profi szinten tolod, és nem a másodperceken múlik a győzelmed, akkor néhány kiló ide vagy oda...

amúgy sok esetben főleg outiknál a kisebb súly a minőségre enged következtetni, míg egy feltételezhetően sportos embernél kisebb izomtömegre, vagy rossz esetben alacsony testvíz százalékra...

2013. ápr. 25. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 Linkoln ***** válasza:

számít hogy honna jön le a súly.

Pl nem mindegy hogy 10 kilós kerekeid vannak egyenként, de te könnyű vagy, meg a váz is könnyű, vagy nehéz a váz de a kerekek egyenként 450grmamot nyomnak.

1 kiló kerékben 4-5 kilót számít neked.

2013. ápr. 25. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Erdekes logikai okfejtes ... tehat ... ha ulsz a szobaban es behuzod a nyakad, akkor magasabb a szobad? :)))
2013. ápr. 25. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Ha egy edzetlen paca elkezd bringazni es fogy 4 kilot, kozben biztosan erosodott is ... tehat egy edzett kerekparos ugy meghajt egy 12kg-os bringat, mint ha az csak 8kg-os lenne.

:D

2013. ápr. 25. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Ha konyebb alkatreszeket vennel, Te is lefogynal, mert kajara mar ugy sem maradna. Igy ket legyet utnel egy csapasra, te is fogynal es lenne konnyu bringad is (amit egy nehezfiu majd jol ellop) :)
2013. ápr. 25. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Linkoln ***** válasza:

érdekes logikai okfejtés? Hát ezt nem értem. Ez így van, a példádat szintén nem értem.

A nyomatéknál van a kulcs, és a gördülésből származó visszafogó erőből. Hivatalos bringás vagyok, 6,5kg-os a bringám, a boltba járós meg 15. Minőség, nem ugyan az persze, de a fullmerev hajtásom, a pillekönnyű kerekekkel nagyon durván megérződik. Ha felveszek egy 20kilós hátizsákot is lesprintelem magam a 15kilós birngával azonos beállításokkal. Pedig az 10kg.

Nem akarok nagyon részletekbe esni.

Ez így van, mivel a felniket és a gumit fel kell görgetni, és az magát is húzza vissza, illetve tempóban kell tartnai igen is többet számít onnan a súly mint pl rólad.



VÁLASZNAK!:

Mellesleg ha csak úgy leadsz 4 kilót esélyes hogy szépen romlik a teljesítményed és nem leszel előrébb.

ELég komoly diéták meg edzés kell ahhoz hogy 4 kilót úgy leadj hogy ugyan olyan erős maradsz, csak 4 kiló minusszal.


Nem értsetek félre, nem csak a súly számít. De egy jó kerék könnyű súlya aeros profillal, egy merev hajtással párosulva aeros vázzal, 18mm-es 18baros gumival elég sokat jelent. Ez így mind együtt ér sokat.

És sokszor eltúlozzák azt a sokat... :D

Akármilyen jó a bringád nem fogsz 80-al menni az autóúton...

Nem, nem fogsz 60-al sem menni.

És nem nem fogsz még csak 40-el sem menni.

Ha a mostani bringád jól be van állítva, nem sok különbség lesz. Könnyebb tempóban tartani a cangát.

Egy pár km/h-t rászámolhatsz. Párat? 5-10? attól függ h milyen bringád van. Ha egy outi csak régi, akkor nem. Akkor 1-1,5km/h.

Ha valami monti akkor sokat lehet. Főleg ha valami össztelós vacak terepgumis gépállat. De az sem képes csodákra. Nem lehet tour de france bajnok tempóval tekerni attól hogy olyan a birngád.. És ők sem tartják átlag magyar úton nem versenykörülmények között vízszinten normál szélben a 40-et.

Jó bringával 35 ös utazótempó nagyon szép, egy rendes outival. Szerintem edz rá, kicsit diétázz, szálkásíts, de csak finoman. És vegyél reális könnyű alkatrészeket.

Vékony kemény gumi. Könnyű felnik. Merev hajtás. Patentpedál.

2013. ápr. 25. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!