Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Ha fogyok mondjuk 4 kilót...

Rhómeó1991 kérdése:

Ha fogyok mondjuk 4 kilót akkor ugyanaz történik mintha a 12 kg-os bicikliből 8 kg-ost "faragok" nem?

Figyelt kérdés
Csak éppen sokkal olcsóbb nekem leadni,mintha a könnyebb alkatrészeket veszem meg.Ugyan azt érem el vele szerintem.Mi a véleményetek?

2013. ápr. 25. 08:58
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Hát nem egészen így van. Például a kerekek súlya sokkal többet számít, mert azt kell mindig felgyorsítani párszáz fordulat/perc sebességre. Ha túlsúlyos vagy, akkor érdemes leadni belőle, de ha normál testalkatú vagy, meg ne próbálkozz vele. Ha fogysz, akkor fogy az izomtömeg is, tehát kevesebb a súly, de kevesebb az erő is. Amúgy meg valóban igaz, hogy a kerékpárversenyzők általában kistermetűek, vékonyabbak. A kerékpár súlya pedig Xc-ben például számít lejtmenetben az írnyíthatóságban is.
2013. ápr. 25. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

A kerekek súlya a felni közelébe eső súlynál is csak kétszeres szorzóval számít a bicikli többi részére vagy kerékpárosra eső súlyhoz képest. Ha az adott súly az agyhoz közelebb van, akkor még kisebb a szorzó. Aki nem hiszi, számolja ki, nem nehéz (na jó, egy nagyon kicsit kell integrálni hozzá).


Állandó sebességen tartásnál tökéletes síkon (aki a kákán is csomót keres annak tökéletesen ekvipotenciális és sima felületen) nem számít a súly. Az út egyenetlenségei okozta pattogás miatt valemennyit számít, és itt tényleg többet segíthet a könnyebb bicikli, mint az ugyanannyival könnyeb biciklista: a könnyebb gépet valahogy könnyebb magad alatt "átpattogtatni", átmanőverezni a kátyúkon. Hegyre fel számít (de ott ugyanannyit nyersz a magadról való fogyással, mint a bicikli reszelésével), hegyről le meg előny a nagyobb súly (szabadesésnél nem számítana, de a légellenállás miatt mégis bejön egy ilyen tényező).


Annak, hogy a kisebb súlyú biciklivel síkon is könnyebb menni, inkább abban látom a fő okát, hogy a kisebb súlyú bicikli általában más szempontból is jobb: nyilván nem fair egy 8 kilós országúti meg egy 15 kilós városi bicikli esetén a különbséget a súly számlájára írni, sokkal inkább a légellenállás az ok. Ugyanígy a kisebb súlyú kerék esetleg vékonyabb gumis, nagyobb benne a nyomás stb.


Amit írt valaki feljebb, hogy az ember magáról nem nagyon tud úgy 4 kg-ot leadni, hogy azzal erőt ne veszítsen, szerintem sem a magyarok, sem a magyar kerékpárosok többségére nem igaz. A versenyzőkre (amatőröket is beleszámolva) már lehet, hogy igaz, a profi versenyzőkre biztosan. Én például biztos tudnék 4 kg-ot fogyni erővesztés nélkül, és ez bicikliszezonban meg is szokott történni teljesen spontán, anélkül, hogy szándékos lenne.


Szerintem ez alapján gondold át, hogy mi lenne a jó, és dönts. Ha amúgy is van mit leadnod, akkor hajrá.

2013. ápr. 26. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Ha megiszok 8 sört, nehezebb leszek 4 kiloval ... viszont ugy kihajtok egy 12 kilos biciklit, hogy az csak na :) Ha belevesszuk, hogy nem egyenesen megyek hanem ossze-vissza kacsazva, tehat sokkal hosszabb az ut, meg is hamarabb erek a kovetkezo kocsmaig, mint jozanul :)
2013. ápr. 26. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 Linkoln ***** válasza:

Ez előbb kielégítő válasz volt. Én írtam, hogy kerékpárorzok, és kipontosítottak. Maximálisan jó infót adott, grat neki.

Amit hozzá tennék hogy valóban úgy értettem hogy sokkal könnyebb sebességben tartani egy jó bringát mint a nemjót hogy a komplett bringát. Nem csak a súly, de a kerékgumit is beleértve.

(Én pl tufó 14 baros szingókon versenyzek, 21mm-es, ennél eléggé észrevenni hogy kényelmes tartani vele egy tempót ami a másikkal már húzós. (A másik egy tré régi 20 éves vastag puha gumis olcsó tömegkaki outi.)

2013. ápr. 27. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 Linkoln ***** válasza:
Amúgy jah, ha nehéz vagy és fölösleged van bőven, belefér. DE vigyáz hogy ne az izmot add le!
2013. ápr. 27. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

De kár hogy csaknmost találtam.meg ezta kérdést!


De elsősorban magadat cipeled,és csak utána a bringát.

Tehát igazából a magad könnyited,a bringa sulya ugyan úgy 12kiló marad.

2018. márc. 13. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!