Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » 12 perc intervallumozás...

12 perc intervallumozás szobabiciklin ért valamit?

Figyelt kérdés
Fogyókúra szempontjából kérdezem, tudom, h nagyon kevés volt, de egyáltalán nem szoktam mozogni..160cm vagyok és 70kg 20/L
2013. máj. 13. 13:22
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
93%

Persze, hogy ér, ennyivel is felpörgetted az anyagcserét, de majd növelheted idővel 20-25 percre is. Vagy egyenletes 130-as pulzus körüli 40-50 perces aerob edzés legyen.

Persze egyik sem működik szálkásító diéta nélkül, mivel a zsírleadáshoz kalória deficitben kell lenni.

2013. máj. 13. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 A kérdező kommentje:

Igen közben elkezdtem diétázni :) előtte volt, hogy tkeertem egyenletes tempóban 40 percet, de az régebben volt..akkor nem táplálkoztam mellé helyesen

Intervallumot ajánlottak, mert az hatékonyabb, mint tekerni egyenletes tempóban, ez igaz?

2013. máj. 13. 13:30
 3/37 anonim ***** válasza:
23%
12 perc lofszt nem er, mivel a zsiregetes is csak 20 perc emelt pulzustartomanyu tevekenyseg utan indul be.
2013. máj. 13. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
33%
Mindkettő hatékony. Aki nem akar izmot veszteni, az inkább sima aerobot nyomat, mivel diéta alatt a nagyobb intenzitású kardiónál lehet izomvesztés. De akinek nem célja az izomtömeg fenntartása annak mehet az intervallum is diétában.
2013. máj. 13. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
90%

ma 13.34. Nem így van teljesen. Intervallumnál nem az edzés során égeted el a nagyja zsírt, hanem inkább utána. Ennek ez a lényege, hogy felpörgeti az anyagcserét, nagy lesz az un. after burn hatás. tehát utána pár óráig fokozottabb a zsírégetés.

Aki nem ért hozzá az olvasson:

[link]

2013. máj. 13. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 Linkoln ***** válasza:
49%

Igaza van Monteznek.

12 perc intervallum is nagyon hasznos. Főleg a semmihez képest.

Az intervallum edzés elég kényes.

Nagyon konyhanyelven. Több féle mozgástartomány van.

Aeob, kardios, anaerob és anaerobon belül alacsony, közép és felső intenzitású mozgás

sokan azt tartják intervallum edzésnek hogy az intenzív szakaszt aerob és anaerob határfelületen nyomják de sjanos az messze nem az igazi. A lényeg hogy annyira intenzív és kemény legyen a hajtós szakasz hogy ne bírd tartnai, csak kb pont addig amíg kell. Akkor iszonyú fellélegzés, messze nem elég a pihenőidő hogy kipihend magad, és minél tovább intervallumozol annál inkább készvagy.

Ha szabályosan intervallumozol 12 perc kikészít. 20-at idővel ki lehet bírni. De nagyon kemény. Ha nem akkor módosíts, vagy ne intervallumozz. Annak hogy enyhe aerob mozgás és durva aerob vagy majdnem anaerob mozgás váltakozzon semmi értelme. 12 perc olyan edzés egyáltalán nem azt a hatást kelti mint az intervallumos.

Amúgy a szívnek is hihetetlen edzés, és a tüdőnek, a vér oxigénfelvételének, mindennek! Ajánlom, csak tényleg kemény győződj meg rólka hogy helyesen csinálod.

ÉS legyen egy 5 perc levezetés, és legalább ennyi bemelegítés! Intervallumozás nagyon veszélyes kezdőknek bemelegítés nélkül.

2013. máj. 13. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 A kérdező kommentje:

Rendben, akkor inkább most még hanyagolom, de egyébként nagyon kifáradtama végére, többet nem bírtam volna, és a másfél perces lassabb tekerés sem volt az a nagyon lassú, 1 percben meg mindent beleadtam, 12 perc után éreztem h na tovább nem bírom..

Egyébként sztem sincs az h "lófaszt nem ér", mert nincs 20 vagy 30 perc...azért aki 30 percet kibír elég jó kondiban lehet :) azt tudom h sok kalóriát nem égettem el vele közben, de én is így hallottam h utána hatékony


Köszönöm a válaszokat

2013. máj. 13. 15:13
 8/37 anonim ***** válasza:
10%

Sajnos a lof@szos hozzaszoloval kell egyet ertenem. 12 perc meg bemelegitesre is keves es a legnagyonn butasag kello atmozgatas nelkul tulhajtott szakaszokat betenni.


Fogyni akarsz? 12 perc alatt? :) vicces ... megkerdezhetem hany ev alatt kerekedtel ki? Oszite valaszod utan tenyleg komolyan gondolod, hogy valamit is elersz ezzel a divatos szoval, hogy intervallumozas?


Vegyel fel egy sportos eletmodot. Taplalkozz es pihenj helyesen (egyaltalan nem kell dietazni, foleg nem a kerekparsportban, csak helyesen es megfelelot taplalkozni). Ne divatbol valassz sportot, hanem merd fel a benned rejlo lehetosegeket es ugy indulj el a sport vilagaban. Sose csapodj divatiranyzatokhoz, ne hallgass a hangzatos szavakra (intervallum, bifiduszeszenzisz, akiregularisz, norbiupdate ... viccnek sem jo).

Es soha ne hidd, hogy egy punnyadt eletvitel mellett, mcdonaldsot zabalva, delutan meltoztatik valami kis divatosat csinalni, jol elfaradni benne ... hogy ez er valamit. Faradtsag azt jelenti, hogy edzetlen vagy, nem pedig az edzes hatasossagarol tesz tanubizonysagot.


Ne haragudj, de azt kell mondanom a 12 perc akarmi vagy barmi, semmit sem er, meg bemelegitesnek is keves ... bemelegites nelkul pedig intervallumozni a leheto legnagyobb butasag.

2013. máj. 13. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 Linkoln ***** válasza:
90%

Előző válasz kicsit durva volt, de minek szépíteni a helyzeten.. :D

Nah nem akarom azt hogy most elmennyen a kedved a dologtól. Intervallumozásból nem kell sok idő ahhoz hogy hatásos legyen.

Való igaz hogy magában kevéske, DE! azt írtad hogy nem szoktál mozogni semmit. Ahhoz képest a 12 perc intenzív mozgással nagyon sokmindent el lehet érni.

12 perc intenzív mozgás hihetetlen soknak számít a koleszterin, várnyomás szabályzásában, az alap mozgásigény kielégítésében, alap állóképesség kifejlesztésében, a szervezet a mozgáshoz való hozzászoktatásában, az anyagcsere folyamatok igazgatásában, az intenzitási állapotok szoktatásában, a vér és szervezet tisztításában és sorolhatnánk naphosszan.

Nagyon hasznos ennyi mozgás is. Az intervallumozást sokan használják most tényleg divatos, azért emeltem ki hogy helyesen csináld mert ez egy kemény dolog, és sok helyen említést tesznek róla mindenféle háttér nélkül.

Mi ez az intervallumozás? Mi a célja?

Miután alapozott egy állóképességi sportoló akkor kemény edzésre vált. Heti 10 óra kb. Ezzel szépen fejlődik lassan de biztosan az állóképesség. A szervezet megszokja a tartós terhelést. Javul az oxigénfelvétel hatásfoka a keringés, az izomteljesítmény stb.

Ez a folyamat egy idő után túl monoton lesz, és belassul.

Ugye nem lineárisan fejlődünk. Majdnem megáll. Több edzés kell de a regerenálódási idő ennek gátat szab. Ilyenkor vagyunk alapból a csúcson, akörül. Amikor jön egy komoly verseny, vagy szezon közepe van akkorra fel kell intervallumozni magunk. Ennek a lényege az hogy megszoktatjuk a szervezettel a tarthatatlan állapotot. ÉS tovább tudjuk tartani azt amit már nem lehet tartósan.

Ez elég látványos! A még éppen tartható állapot az anaerob határ. Azfelett már oxigén hiány van és az hogy meddig bírod csak az idő és intenzitás függvénye. Eléggé el lehet nyújtani ezt a meddig birod dolgot. Ezért nagyon látványos az intervallumos edzés eredménye. De elég kemény így nem lehet egész évben intervallumozni. Olyan mint a kreatin kúra. Feltöltöd magad, és aztán élvezed a hatását a következő töltésig.

A szívre, a keringésre, oxigén felvételre hihetetlen, anyagcsere folyamatokra nagyon jó hatással van. Ezt ragadják ki a fogyás szempontjából érdekesnek.

Neked nem élsporthoz kell. Neked a lényeg a rendebben működő anyagcsere, a mozgás szoktatása, és keringés javítása.

Erre alkalmas elég látványosan így hogy nem vagy a mozgáshoz szokva.

A lényeg csak az hogy alapozz kicsit, tekerj sokat kisebb intenzitáson pár hónapig, aztán fokozatosan állj rá intervallumozásra, 2 hónapig kb. Rendes edzésterv szerűen. Szépen tetőzi az alapozás utáni erőfeszítéseket.

Nehogy félre érts, nem azt mondom hogy fú legyél villámgyors.. :D Csak azt hogy egyenlőre simán kerekezz szobabringán, fogyós módon. Majd ha megszoktad mehet ilyesmi is. Csak persze bemelegítés, meg levezetés.

Továbbá figyelj a kajálásra, meg hogy eleget regerenálódj.

2013. máj. 13. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
90%

már sok okos dolgot leírtak, én csak annyit, hogy így fogyok, eddig 10kg lement (4 hónap alatt), még 10 van hátra, aztán vagy megfogadod vagy nem:


a legfontosabb:

- szénhidrátból keveset vigyél be étkezések közben, kevés köret, több hús és zöldség, nincs nasizás napközben (kevés cukros, stb) (keress szénhidrát táblázatot (CH táblázat))


ez hasznos lehet, hogy sok izmot ne veszíts:

- növeld a fehérjebevitelt (akár cs.mellehússal, akár tojással, akár fehérje porral)


és az edzés:

- 60 percet tekerj 2 naponta, tempósan amit bírsz egyenletesen tartani, ne legyen könnyű tekerni


- 3-4 hónap alatt eltalálod a megfelelő arányokat, és elkezdesz fogyni

2013. máj. 13. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!