Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » 38 km távolságot mennyi idő...

38 km távolságot mennyi idő alatt lehet megtenni normálisan haladva mountain bike kerékpárral?

Figyelt kérdés
1. számú városból a 2. számú városba szeretnék menni időre. Azaz mennyi idő míg odatekerek normális tempóban? Az úton autó alig jár, biztonságos. köszi
2013. júl. 4. 13:37
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha ezt a kérdést felteszed, abból egyértelmű, hogy nem szoktál ilyen távolságokat biciklizni. Legalább 2 órát mindenképp szánj rá, de inkább kicsit többet. Meg persze az sem mindegy, milyen az út, teljesen sima, vagy vannak benne emelkedők.
2013. júl. 4. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Mi húsz km-t kb másfél 2 óra alatt tettünk meg, mikor Balcsira mentünk. Nem száguldottunk egy biciklis nő le is hagyott minket. 38 km olyan 2-2 és fél óra lehet.
2013. júl. 4. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
14-16 km/h a normál. Ha ebből indulunk ki akkor olyan 2 óra hossza. De ebben nincs benn az, hogy megállsz.
2013. júl. 4. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nos kerózok naponta csak városon belül. 10.-es fiú vagyok és azért kérdezem. Hát az út sima aszfaltozott, mert félig már mentem arra.
2013. júl. 4. 13:56
 5/9 anonim válasza:
Fiu level 2 ora alatt biztos megcsinalod. Ha jo az aszfalt, es nincsenek nagy nehez emelkedok, akkor siman tudsz menni 20km/h-val, amibol kijon az emlitett tavolsag. Persze ha pontosan kell odaerj indulj korabban, mert lehet tortenik valami a bringaval es mig javitod eltelik az ido.
2013. júl. 4. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Tobb mint harom oraval szamolj es akkor kozel jarsz az igazsaghoz.

Ha nem vagy szokva az ilyen folyamatos tekereshez, tobbszor is meg fogsz allni (technikai problemad is adodhat) ... akik itt most 2 orat mondtak, csak matematikailag neztek a dolgot, de nem gondolbele a valosagba.

38km nagyjabol Budapest-Visegrad tavolsag ... csak a sportszeruen kerekparozo, edzett emberek tekerik le egyszuszra, hetkoznapi varosi bringas tobbszor megall pihenni. Ezzel mindenkepp kalkulalj!

2013. júl. 5. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
2-es vagyok, nem tudom, miért lettem lepontozva... Mi sem szoktunk napi 5-10 km-ket tekerni. Max napi 3-mat be melózni meg vissza. Itt Veszprém megyében azért akadnak dombok is bőven a Balcsi felé. Szóval nem vagyunk egy nagy biciklisták, és elég csigán tekerünk. És mi is megállunk, illetve feltoljuk egy-egy nagyobb dombon. Szóval?
2013. júl. 5. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Szánj rá bő két órát.:) 40km nem olyan sok, az első negyed óra után érezni fogod, hogy megállnál. Ne állj meg. 30-45 perc körül már beáll a lábad a mozgásba, észre sem fogod venni a dolgot.:) Mindig tarts egy átlag sebességet, ne lassíts, ne gyorsíts. Menj pl 18kph-val, az egy szép szám. Ha van emelkedő, akkor ott mehetsz lassabban, de figyelj arra, hogy ugyanolyan sebességgel mozgasd a lábad(válts könnyebbre).

Hajrá-hajrá. Ha 8-szor megcsinálod, kilencedszerre már észre sem veszed.:)

2013. júl. 5. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2013. júl. 6. 21:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!