Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Jön a kétnapos terror a...

Jön a kétnapos terror a kerékpárosok "ellen"?

Figyelt kérdés

[link]



Most akkor kell csengő? És ha nincs ne menjek tekerni?


Sisak is kell? Nem egyértelmű a cikkből.


Mi a helyzet a piásokkal? Nem az volt eddig, hogy lehet piásan biciklizni?



2013. júl. 16. 09:07
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Most akkor kell csengő - és ha nincs, a helyedben nem mennék (szerintem ez ilyen kötözködős buli lesz)

Sisak nem kell - csak a megjelölt helyen és sebességhatárnál.

2013. júl. 16. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Nagyon helyes, kellenek az ilyen dolgok, hogy valahogy kordaban legyenek tartva a hulye emberek.


Csengo kotelezo tartozek (tudom hulyeseg, nekem sincs, de mivel kotelezo, hat megbuntethetnek) ... fejvedo tovabbra sem kotelezo tartozek (ettol meg hordok, mert ez a jolfelfogott erdekem) ... piasan nemvehetsz reszt a forgalomban, sem gepi hajtasu jarmuvel, sem allati erovel mozgatott akarmivel, sem atomtengeralatjaroval, tehat bringaval sem (enyhitettek ezen a szabalyon a bringasokra tekintettel, de akkor sem lehet berugva bringazni es csak is folduton).

Szerintem tok normalis szabalyok ezek es en orulok ha vannak ilyen ellenorzesek (pedig nincs csengom).

2013. júl. 16. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

"piasan nemvehetsz reszt a forgalomban"


Ebben tévedsz.

[link]

2013. júl. 16. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
A kerékpárút főútvonalnak számít? Mondjuk egy forgalmas belvárosi út mellett a járdán elkülönítve?
2013. júl. 16. 12:06
 5/15 anonim ***** válasza:

A kerékpár út az nem főút.


Egyébként ezeknek a majmoknak nincs jobb dolguk? Tuti pont azok fogják megszívni akiknek a legnagyobb szükségük van a biciklire, mondjuk a futárok. Ők ugye akik egész nap nyomják.

Mi a cél?? Büntetni vagy tájékoztatni? Nem tudom és nem is akarok feltételezésekbe bocsátkozni, de remélem, hogy az utóbbi.


Ezt a sz@r szabályt legyen ez KRESZ vagy más mindegy, baromira felül kellene már vizsgálni. Pl: Mi a tökömnek kell fényes nappal lámpának lenni a biciklin vagy prizmának?

Miért nem lehet duda a biciklin a csengő helyett?

2013. júl. 16. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Egyetértek. Kerékpárutakat kellene építeni és akkor egy egészségesebb társadalmunk lehetne, nem beszélve a környezetszennyezésről. Nincs még egy ilyen büdös város mint Budapest. Sajnos. Kutya*xaros, csövesxaros, összehu*gyozott, összexart, poros, benzingőzös a fővárosunk. Szégyen.



Persze ha túl sok a kerékpárút, és ne adj' Isten még több kerékpártároló lenne, ahonnan nem lopnak a cig*ányok, akkor a végén még letennék az emberek az autóikat és akkor nem lehetne annyi benzint eladni.


Nevetséges, hogy pár kerékpárosnak kell kampányolni, hogy bicikliutak épüljenek, és nem azok akik meg vannak választva döntéshozói szerepkörre és költhetik az adóforintokat.


És tény, hogy reméljük nem a csóró bringásokat akarják pár napig lehúzni. Honnan szedjen valaki 10-60eFt-ot mert nincs csengője vagy hupilila prizmája?


Reméljük korrektek lesznek a rend derék őrei.

2013. júl. 16. 12:54
 7/15 anonim ***** válasza:

Én csak azt nem értem, hogy azokat miért nem ellenőrzik, akik valóban veszélyesek? Az éjszaka vagy már késő este gumit csikorogtató nyomorék jampigyerekek az apuci kocsijában. Vagy a hülye gyerekek a kávédaráló robogókkal.

Azokat még sosem láttam, hogy megállították volna este.

2013. júl. 16. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Jól beszélsz. Ma hajnalban a Bem rakparton egy csapat seg*grészeg, egy kocsival majdnem megpördültek a Bem József térnél kanyarodtak ki (nyilván nem ötvennel), csak a fékcsikorgásra kaptam fel a fejem, majd 100m múlva láttam hogy félreálltak és fekvehánytak a kocsiból. Gondolom a pupillájuk is rendben lehetett.

Azért nem történt semmi mert hajnal volt és senki más nem volt az úton.

Rendszámot nem írok :)

2013. júl. 16. 17:30
 9/15 anonim ***** válasza:

Felrakod az előírt cuccot és máris nem kell reszketni, ennyire kiba_szott kvrva egyszerű a megoldás.


"Sisak is kell? Nem egyértelmű a cikkből. "

Még azután sem, hogy elolvastad a cím alatti vastagbetűst?

2013. júl. 16. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Emese. Ha erre "A nem kötelező, de javasolt kiegészítőket is felsorolja a KRESZ." gondolsz, akkor igen, még a vastagbetűs kiemelt rész után SEM egyértelmű, miután nem írja a sisakot, holott, ott lenne a helye. (Te is minek okoskodsz bele mindenbe...)
2013. júl. 16. 17:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!