Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Milyen büntetést szabnak ki...

Milyen büntetést szabnak ki arra aki ittasan kerékpárt vezet? Bevonhatják a jogosítványát az illetőnek, ha van neki?

Figyelt kérdés
2013. júl. 24. 15:51
 1/7 anonim ***** válasza:
18%

Orulj ha csak megbuntetnek! Bele is halhatsz az ilyen atrakciokba, vagy miattad valaki mas dobja fel a pacskert.


Ha alkoholista vagy, ne sportolj!!! A ketto nem fer meg egymassal. Ha nem sportolsz, hanem kozlekedsz, akkor ne veszelyeztesd magad es masok biztonsagat!!!


A kerdes sem vall bolcs emberre, a tartalma meg kritikan aluli :-/

2013. júl. 24. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
29%
Nem,mert biciklire nem kell jogosítvány,de a sárga csekk vagy helyszíni bírság a minimum. De amúgy részemről az összes dögöljön meg ,amelyik piásan vezet kocsit vagy akár biciklit! HA valaki nem bírja megállni,hogy ne igyon ,akkor szálljon fel a buszra,és menjen inkább azzal.
2013. júl. 24. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
86%
Jogosítványt aligha :) De valószínű vagy helyszíni írságot kell fizetni, vagy feljelentenek. Bírság összegét valószínűleg a rendőr dönti el ott helyben, lehet, hogy 5000, de az is lehet, hogy 50 000. Egyébként a válaszolóknak: Csomó országban autót is szabad vezetni bizonyos mértékű alkohol mellett, mégse történik több baleset. De aki ivott már meg egy pohár bort, vagy egy sört az azért tudja, hogy nem attól fog balesetet okozni. Ha baleset van több, mint 90%, hogy annélkül a pohár bor nélkül is lett volna. Pl. Franciaországban el se lehetne képzelni, hogy ne igyon valaki az ebédhez egy pohár bort, mindenki vezet, és nincs több baleset, mint itthon. Persze más kérdés, ha valaki úgy vezet, hogy járni is alig bír.
2013. júl. 24. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
9%

Kedves kerdezo, ha valoban szedulni szeretnel kerekparozas kozben, avagy szeretned ha rosszul latnal, nyugodtan szolj nekem, en alkohol nelkul is tudok neked ilyen allapotot prezentalni :)

Talalkozunk meg mielott nekiindulnal a kerekezesnek es egy ugy tokonruglak, hogy meg az eget is nagybogonek nezed es csillagokat is fog szorni a szemed, mint augusztus 20-an.

Nem kell ehhez inni es masok eletet kockaztatni ... en sporttarsi alapon megteszem veled, csak szolj :D

2013. júl. 25. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Muszáj kötözködni? Én csak feltettem egy kérdést, a többi válaszadónak pedig köszönöm a válaszokat!
2013. júl. 25. 15:12
 6/7 anonim ***** válasza:

Látom a primitív és agresszív népség már tett válaszokat. Csak röhögni tudok az ilyeneken akiknek az első reakciója "hörr hörr nem tetszik akkor belerugok horrrr". Komolyan, csak egy bunkósbot kéne a kezetekbe és tökéletes ősemberek lennétek.:)


A kérdésedre a válaszom az hogy a jogosítványodnak semmi köze a biciklihez, csak ha autót vezetnél részegen akkor vonnák be. De pénzbírságot jó eséllyel kapsz.

Másrészről, ha nagyon be vagy rúgva akkor már úgysem tudsz megmaradni a biciklin, szóval inkább told magad mellett a járgányt amíg ki nem józanodsz eléggé.

2013. júl. 26. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
52%

Velem mar megtortent:


Piros lampanal alltam egy villamosmegallo mellett (autoval). Szembol egy pias kerekparos ugy hajtott ki, hogy a szembol erkezo auto csak ugy tudta kivedeni a balesetet, hogy felrerantotta a kormany ... igen am ... de beleronant a villamosmegalloba es sok ember elgazolt. Csunya baleset volt egy barom kerekparos miatt.


Lehet osemberseg beszolni egy hulye gondolatokkal elo embernek, de legkozelebb alljon az O rokonsaga egy ilyen villamosmegalloban.


Jahh kozben azt nem is meseltem, hogy eppen nyar volt, lehuzott ablakkal alltunk a lampanal, eppen pizzani indultunk haverok ... csak valahogy amikor ilyen kisebb-nagyobb emberdarabkak szalltak be az ablakon a balesettol, valamiert egy hetig nem tudtam a kajara gondolni.

Naszoval fenntartom, hogy a pias kerekparosokat jol tokon kellene rugni, nem pedig hulye tanacsokkal ellatni, hogy mi lenne az illo viselkedes.


Az az illo, ha valaki iszik, az csak utaskent vesz reszt a kozlekedesben.

2013. júl. 26. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!