Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Székesfehérváron a belvárosban...

Székesfehérváron a belvárosban meddig lesz ez a gyalogos korlátozás? Vagy így marad ez örökre?

Figyelt kérdés

2013. aug. 25. 00:19
 1/8 anonim ***** válasza:
a bicikliket korlátozzák nem a gyalogosokat:D amúgy igen így marad örökké, de tudtommal van neki valami időkorlátja, hogy csak bizonyos órától óráig... amúgy meg a gyalogrendőr eddig is mindig rászólt az emberre, hogy tolja... ha meg nem akarod tolni, mégis hogy kap el??? komolytalan az egész úgy ahogy van, eddig is jártam arra, ezután is arra fogok...
2013. aug. 25. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Jah igen bringás korlátozás bocs. Asszem reggel 9-től este 9-ig van korlátozva. Hát nem tudom én inkább gyaloglok ott, pedig ott szerettem a legjobban biciklizni a belvárosban.
2013. aug. 25. 09:48
 3/8 Alex Fly ***** válasza:
Állítólag gyűjtik a tapasztalatokat az új forgalmi rendről és azok alapján fogják véglegesíteni. Eddig "nem értek rá" foglalkozni vele, ergo nem érdemes csodára várni. Főleg nem attól a vezetéstől, amelyik büszke arra, hogy Fehérvár az ország legkerékpárellenesebb városa.
2013. aug. 26. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Miért Fehérvár a legbringaellenesebb város?
2013. aug. 26. 13:09
 5/8 Alex Fly ***** válasza:

Egyszerűen azért, mert a város közlekedésszervezői szerint nem létezik kerékpáros közlekedés -vagy ha igen, akkor azt minél előbb teljesen el akarják lehetetleníteni.


Gondolom nem véletlen, hogy a fővárosból a Balatonra tekerő kerékpárosok jó része inkább Fehérvár előtt felszáll a vonatra és a várost elhagyva a következő állomástól teker tovább, minthogy keresztülverekedje magát az ország legelcseszettebb bringainfrájaként számon tartott Budai úti szörnyűségen...


De a döntéshozók ebből sem tanulnak: azóta is minden útfelújításkor -az európai megoldásokkal ellentétben- kikerülnek a bringatilos táblák, ezzel egyidőben a járdán megjelenik a sárga csík, miszerint ezentúl ott kell haladni. Azzal már nem foglalkoznak, hogy ez senkinek sem jó: sem a gyalogosnak, akitől elvették a járdát, sem a kerékpárosnak, sem az úttesten haladó többi járműnek, melyek vezetői csak a (soxor szabálytalanul kialakított) keresztezőzésekben találkoznak a kerékpárossal, ahol normálisan csak gyalogosra számíthatnának (és a jobbik eset, amikor nem a kerekek alatt)...


Jelen pillanatban ott tartunk, hogy a mindennapos közlekedési célú kerékpározás komoly akadályokba ütközik, sok helyre szinte teljesen lehetetlen eljutni (szabályosan).


A Belvárosról meg az a véleményem, hogy ahol a 80 cm széles járda szerintük bőven elég ahhoz, hogy mind a gyalogos (akár babakocsival), mind a kerékpáros kényelmesen elférjen, ott semmiféle elfogadható magyarázat nem létezik arra, hogy a 10 méter széles utakon miért nincs helye ugyanannak a kerékpárnak.


Egyetlen oka lehet: átjárhatatlanná tenni a kerékpáros közlekedés számára az egész várost, így a fejlődés és a józan ész ellenére teljesen megszüntetni a kerékpáros közlekedést a városban...

2013. aug. 27. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
tyű ezek szerint én nagyon op vagyok, hogy már 20 éve bringával közlekedem fehérváron mindenhová, és ahol ezt tábla nem tiltja, csak az úton közlekedem...
2013. aug. 27. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Szerintem is lehet rendesen közlekedni bringával fehérváron, én mindenhova eljutok.


Sperseus te fehérvári vagy? Dekirály, csomó helyen láttam már a hozzászolásaidat. Olyan vagy mint macilaci08 az autó, motor kategóriából :)

2013. aug. 27. 16:43
 8/8 anonim ***** válasza:
A sétálóutcában, a belvárosban én pártolom, hogy ne lehessen bringával közlekedni. Engem legutóbb egy kedves cigány testvérem ütött el majdnem biciklivel, és természetesen végighallgattam utána egész családfám verbális földig tiprását... Mindezt a gyalogos övezetben, ahol nem lehetne kerékpározni. Azért sokszor elég nagy ott a gyalogos forgalom, egy-két elvetemült meg tekintet nélkül cikázik, mint az őrült.
2013. szept. 21. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!