Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mennyire általános, az hogy a...

Mennyire általános, az hogy a balra kanyarodó kerékpáros mellé jobbról bemegy egy ugyanarra kanyarodó autós?

Figyelt kérdés
Kérdeztem, hogy azt most hogy, erre kb azt motyogta, hogy leszarja.
2013. okt. 14. 20:07
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
51%
a jobbra tartás szabály nem csak az autósokra vonatkozik, hanem minden közlekedésben résztvevő járműre, és ha te is betartanád a kerékpároddal, akkor egy autós sem tudna szabálytalanul jobbról megelőzni...
2013. okt. 14. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Kereszteződés. Nehéz lenne jobbra tartani, ha balra kanyarodok:P
2013. okt. 14. 23:29
 3/25 anonim ***** válasza:
53%
a képzeletbeli sáv aminek a mentén kanyarodsz, annak a jobb oldalán kellene haladnod, ha nem így teszed, az szabálytalan, szerencsétlen autóst meg rákényszeríted, hogy szabálytalanul jobbról kerüljön ki...
2013. okt. 14. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:

Már miért kellene kikerülnie? Ugyanabba az irányba megyünk, azért kanyarodás közbe ne akarjon már előzni:).

Én egy T kereszteződés szára felől jövök, mögöttem az autós, kalimpálok balra és beállok a sávom első negyedére, hogy ha a mögöttem közlekedő jobbra menne akkor mellém tudjon állni. Megállok és sasolok jobbra meg balra, hogy mikor mehetek, közben látom, hogy mellém állnak feltételeztem, hogy jobbra. Ránézek és látom, hogy balra indexel. A Kresz szerint semmi joga nem lenne akadályozni, mégis azt teszi, mert meg kell várnom, amíg nagy ívben rámkanyarodik. Ha esetleg a mögötte haladók követik a példáját, akkor ott rohadok meg, míg valaki elenged.

2013. okt. 15. 00:47
 5/25 anonim ***** válasza:
55%
mentegetheted magad, de jobbra KELL tartanod, inentõl kezdve, ha te mégis az út közepén kalimpálsz, már ne beszélj a kreszrõl, mert te sem tartod be...
2013. okt. 15. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
amúgy, szép a szándék, hogy "beengeded" magadmellé a jobbrakanyarodót, de ilyet ne csinálj... soha senkit semmivel nem engedünk be jobbra.
2013. okt. 15. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 Wadmalac ***** válasza:

Mielőtt megeszitek, fontos pont, hogy abból a sávből csak balra kanyarodás van, vagy egyenes továbbhajtás is. Mert ha onnan lehet egyenesen is továbbmenni és ő a sáv jobb széléről kanyarodik balra, az egyenesen hajtó autó át fog rajta rongyolni és még ő is lesz a hunyó, mert az egyenesen tovább hajtónak volt elsőbbsége.

A balra helyezkedés a megfelelő megoldás. Az ugyanarra kanyarodó autó a KRESZ szerint nem előzhet meg téged jobbról eközben, mert a jobbról előzés és a kereszteződésben előzés is tilos. Ez mondjuk a hülye autóst nem fogja megakadályozni abban, hogy a jobbra tartáshoz visszatérésed közben bele ne gyaluljon téged a bitumenbe. A balesetin nem fog téged boldogítani, hogy szabályos voltál.

Főútvonal esetén meg végképp más a helyzet.

Az a helyzet, hogy a KRESZ szerint a kerékpár a mai napig nem egyenrangú versenyző. Ilyen kereszteződésben le kellene szállni, az úton, ha van zebra, ott, de áttolni a kerékpárt és a kereszteződés után jobb szélen visszaülni. Sajnos azok a szép sávok nem a bringásoknak készültek.

2013. okt. 15. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 Wadmalac ***** válasza:
2013. okt. 15. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 Wadmalac ***** válasza:

"Mielőtt megeszitek"

Mármint a kérdezőt. :)

2013. okt. 15. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

Szerintem Sperseus még mindig nem érti.

[link]

Pont annyira gurulok előre, hogy kilássak balra, illetve a jobbról jövő kényelmesen elférjen.

2013. okt. 15. 13:55
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!