Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mennyire általános, az hogy a...

Mennyire általános, az hogy a balra kanyarodó kerékpáros mellé jobbról bemegy egy ugyanarra kanyarodó autós?

Figyelt kérdés
Kérdeztem, hogy azt most hogy, erre kb azt motyogta, hogy leszarja.
2013. okt. 14. 20:07
1 2 3
 11/25 claidheamohmor ***** válasza:

Nem fogja érteni, mert nem kerékpározik. Ha lehet jobbra is kanyarodni, és elég hely van a sávban, én is igyekszek helyet hagyni a jobbra kanyarodó autósoknak, ezért közelebb húzódok a felezővonalhoz. Ha ekkor a balra kanyarodó autós bejön mellém jobbról, az csak annyit jelent, hogy nála közlekedés és a kultúra fogalma igen távol áll egymástól.


Ha kedvezek az egyiknek, a másiknak fog sírni a szája. Magyarország ilyen.

(Egyébként: a jobbra kanyarodók általában hamarabb ki tudnak szökni, míg balra kanyarodáshoz ugye a balról és jobbról jövőket egyaránt ki kell várnunk, lámpás kereszteződésnél meg egyértelmű, hogy a jobbra kanyarodókat általában hamarabb elengedi, míg az egyenesen és balra menőket meg kicsit később, meg egyszerre. T kereszteződésnél nincs annyira jelentősége, de ahol egyenesen is lehetne menni, már csak azért is behúzódok a sáv közepére, hogy kanyarodáskor ne csapjon el az egyenesen menő. Ezért szokott hisztizni néhány autós, főleg az, aki elfelejtette átolvasni a tankönyvet, és csak a saját elképzelései és autós fórumozók között terjedő tévképzetek alapján vezet :XD)

Ilyen leszarom-stílusú embereket én is ismerek, nem vigyáz másokra, de annyira buta, hogy magára sem, hát ennyi.



ui.: mielőtt valaki elkezdené a hülyeséget, tizenöt éve van jogsim (és vezetek), folyamatosan tájékozódom a KRESZ változásairól, egyszerűen csak szeretek bringázni.

Ami szerintem helyretenné a dolgokat, az az lenne, ha pl. kresz-vizsga kéne a bringázáshoz is (modjuk 14 éves kortól, amikortól a kresz megengedi a főútvonalon kerékpározást). Ezért meg a kerékpáros társadalom fog megkövezni, viszont elejét venné annak a téveszmének, hogy valaki azért bringázik, mert nincs jogsija/kresz-vizsgája, stb.

Aki meg a szabálytalankodásokat hozza fel, autós barmot legalább annyit látok, mint bringás barmot, csak az autóban több a vas :D)

(Hű, ez hosszú lett, bocs)

2013. okt. 15. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:
Igen, középiskolában már nem ártana kreszt oktatni.
2013. okt. 15. 16:12
 13/25 anonim ***** válasza:

képzeld napi szinten kerékpározom városban már 15 éve, abból 3at Berlinben...

beállok a kereszteződésbe besorolva balra, de nem hagyok magam mellett helyet, hogy jobboldalra beférjen egy autó, mert nincs a jobboldalamon semmi keresnivalója, ha elhalad mellettem, még szabálytalan is, és ha látja egy rendőr jó esetben még le is kapcsolja jobbról előzésért...

miután haladhatok tovább, abban a pillanatban kanyarodok a képzeletbeli sávon, és innentől kezdve jobbra tartás van, és máris megoldódott és senki nem tud bejönni mellém jobbról...

vagy ha tényleg nem tudod kordában tartani magadkörül a forgalmat, akkor kanyarodhatsz közvetve, és máris megoldódott az egész probléma.

Szinte a lap alján gyönyörűen le van rajzolva a balra kanyarodás:

[link]

2013. okt. 15. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:
Én azt látom, hogy te nem olvasol, csak írsz.
2013. okt. 15. 16:42
 15/25 anonim ***** válasza:
2013. okt. 15. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
Lakott területen belül a kerékpáros besorolhat középre ha balra kíván kanyarodni. Sokszor a helyek szar kialakítása is hozzájárul ezekhez a konfliktusokhoz.
2013. okt. 15. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
80%

A legfontosabb szabály, hogy ha biztonságosan akarsz közlekedni, akkor nem tartod be a kreszt. Ha balra akarsz kanyarodni, akkor foglalod a sávot és nem fog senki sem elcsapni. Amíg szabályosan közlekedtem, gyakran volt konfliktusom autósokkal. Mióta megfogadom a tapasztalt városi bringások tanácsait, azóta mindig épségben odaértem mindenhova.


Tanácsom: Nézz hátra, ha gyorsan közeledik akkor inkább engedd el, de ha tudsz 30-35-ös tempót tartani akkor tedd ki a kezed és húzódj be elé úgy, hogy a kereszteződés előtt ne tudjon már bemenni melléd.


Mellesleg pedig kereszteződés előtt és kereszteződésben tilos előzni, akár autós, bringás, motoros...

2013. okt. 15. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:
Ma is ugyanez volt, csak most én mentem másodiknak. Kisteher megy, indexel jobbra, megáll, mellégurulok, szemem az indexen, balra nem villog, jobbról-balról jók vagyunk, úriember fogja magát aztán vereti balra. Tényleg középre fogok állni ezentúl, mert a logika nem feltétlenül működik mindig.
2013. okt. 17. 20:28
 19/25 anonim ***** válasza:
Kisteher, teher, busz mellé ne állj be Soha, ha élni akarsz!
2013. okt. 27. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:
Oké:)
2013. okt. 27. 00:19
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!