Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mégis milyen kerékpáros...

Mégis milyen kerékpáros kesztyűt vegyek télre amiben nem fagynak le az ujjaim?

Figyelt kérdés

Eddig próbálkoztam olcsó teszkós de kifejezetten kerékpáros téli kesztyűkkel. Lefaygtak benne az ujjaim.

Gondoltam, olcsó húsnak híg a leve.

Hát vettem egy méregdrága Endura winter kesztyűt, a gyártó szerint - 5 fokig.

Kismillió termékajánlással, ++++ os termékteszttel rendelkezik a kesztyű.

Tegnap elmentem egy laza órára, +1 fok volt.

Az ujjaimat alig éreztem a végén.



Hát akkor mégis mit vegyek?

Ha ez se elég, akkor mi elég?

És mi lesz, ha nem +1 hanem mínuszok lesznek?


2013. dec. 15. 09:04
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

na de mi számít soknak? egy egy-másfél órás laza túrácska (25 km max sebesség) az sok?

sztem nem.

de már ez is elég hogy ne érezzem a kezem.

a lábam meg dettó.


outdoor vastag sportzokni + cípő + téli kamásli és úgy átfagy a lábam hogy egész nap nem tér magához.


Amúgy futárkodtam.

2013. dec. 15. 18:47
 12/20 A kérdező kommentje:

ja és mi a helyzet a téli motoros kesztyűkkel?

szinte tök ugyanaz a helyzet mint egy biciklisnél.

ki van téve a szélnek és kezelni kell a motort.

2013. dec. 15. 19:06
 13/20 anonim ***** válasza:
én a lábujjaimat úgy szoktam "melegen" tartani hogy minden egyes tekerésnél behúzom az éppen aktuális lábamon a lábujjaimat. a kezemnél meg ugyanez: ha a jobb lábammal nyomok egyet akkor a jobb ujjaimat kinyújtom és jó erősen rámarkolok a kormányra. Nem lesz olyan érzetem mint a meleg szobában de legalább ki tudom tapintani a váltókart meg a fékkart.
2013. dec. 15. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

hát akkor úgy tűnik nem a kesztyű gyenge se az én keringésem, másnál is ez a helyzet

én is összehúzom a kezem úgy jobb egy fokkal, akkor úgy néz ki kb ez a max amit tenni lehet

2013. dec. 16. 08:49
 15/20 anonim ***** válasza:
még annyit tehetsz, hogy veszel ilyen kézmelegítő zselét ( [link] amikor már nagyon nem érzed a kezed akkor használod. Nem a legjobb módszer de jobb mint hogy haza kelljen menned.
2013. dec. 16. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
èn télen síkesztyût használok.
2013. dec. 16. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

ezt a síkesztyűs tippet megjátszom

kíváncsi vagyok már többen javasolták de nem tudom elképzelni hogy bármiben más legyen mint a biciklis.

de kiderül.

2013. dec. 16. 12:51
 18/20 anonim ***** válasza:
Azért egy rendes síkesztyűben 100, h nem fog fázni a kezed... Olyannal -20 fokban, akár 40-50 km/h-s látszólagos szélben (menetszél + tényleges szél) is elsíelgettem.
2013. dec. 17. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
rajtam nem múlik. ma megveszem és próba.
2013. dec. 17. 09:00
 20/20 Dreigang ***** válasza:

BBB Hypora bringáskesztyűt használok, ami az eső ellen is mérsékelten jó. Mínusz ötökben is tökéletes, de sokat számít az, hogy mennyi a menetidő, mennyit kell fékezni (intenzív kézmozgás), és persze téli, városi sebességen (átlag 20 km/h). Hegymenetben plusz fokban már sok is, hosszú lejtmenetben meg éppen megfelel.

a hőfokon persze sok múlik: -30-ban 10 perc alatt átfagytak az ujjaim egy gyapjúbéléses bőrkesztyűben gyalog is.

2013. dec. 17. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!