Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Szeretnék elkezdeni sportolni,...

Szeretnék elkezdeni sportolni, kerékpározás érdekel, mi a véleményetek így télen? Azzal járnék minden nap dolgozni! 14km oda, vissza ugyan annyi!

Figyelt kérdés
2014. jan. 5. 14:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
csak így hobbi szinten az egészségért, vagy versenyszerűen is?
2014. jan. 5. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Teljesen jó. Főleg a mostani 15 fokban. De ha leesik a hó gondolom nem azzal fogsz menni.

Ha este mész haza jó ha van villogód meg láthatósági mellényed stb. Ezeket el ne felejtsd mert a rendőrök szép összegekre büntetnek.

2014. jan. 5. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Csak az egészségem érdekében! Testépítéssel foglalkozom,de aerob jellegű mozgás semmi! Én pont hogy arra lennék kiváncsi hogy igenis, hóban, fagyban is bringával járni! Hülyeség? Én szoktam látni télen is bringásokat, de hülyeséget beszélek!
2014. jan. 5. 15:10
 4/11 A kérdező kommentje:
?
2014. jan. 5. 15:11
 5/11 anonim ***** válasza:
Hát esőben ne bringázz mert megfázhatsz. Ha a hó el van tolva semmi akadálya. Fagyban csak jól fel kell öltözni meg a jeget kerülni.
2014. jan. 5. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

telen-nyaron 28nem sok..inkabb semmi...

mondjuk tobet er mint autozni-bkk-zni, de erezni nem sokat fogsz

2014. jan. 5. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
én télen edzek ugyanúgy, csak jobban felöltözök (a kötött dolgok meg az ilyen utcán hordósak kilőve mert nem tudsz benne mozogni és ha megizzadsz véletlen akkor mindent felszív és meg fogsz fázni) és másik bringával tekerek hogy azt egye a sós latyak (meg ugye 700x23c-s gumival szinte lehetetlen a latyakban tekerni). Ha teheted és időd engedi menj hosszabb úton (elég 2km pluszba szerintem) és az már egy kis vérkeringés megmozgatásnak elég.
2014. jan. 5. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Szervusz!


Én biciklivel járok már 6 éve, télen-nyáron, hóban-esőben is. Nem szoktuk javasolni, hogy valaki télen kezdjen el naponta biciklizni, de a monstani időjárás mellett ez simán lehetséges.


Amire szükséged lesz:

(1) Térdmelegítő. Ez a legfontosabb. A térded könnyen kihűl a biciklin, és nem is veszed észre. Olyan kell, ami szélálló.

(2) Esőkabát. Az a jó, amelyik a párát kiengedi (lélegzős). A mosására kérdezz rá a boltban, nagyon érzékeny. Van külön biciklis szabás, ami hátul hosszabb, és oldalt lehetnek plusz szellőzők, ott nem jön be a víz.

(3) Jó kesztyű (pl. síkesztyű).


Ezek az alap cuccok téli biciklizéshez. Persze lehet még mindenfélét venni, nekem is van vízelvezetős pólóm meg cipőre húzható kamáslim, de az már csak úri huncutság, az első évet ilyesmi nélkül húztam ki. Légy észnél, ne öltözz túl, mert ha vizes vagy, egy lámpánál állva megfázhatsz. Vagy úgy kell elindulnod, hogy kicsit fázz még (és majd úgyis bemelegedsz), vagy bemelegítesz indulás előtt, vagy 5-10 perc után leveszel egy réteget.

2014. jan. 5. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
én télen nyáron idõjárástól függetlenül napi 16 km-t mindenkép letekerek... télen rétegesen kell öltözködni esõ ellen meg kell venni esõ álló ruházatot azt kész...
2014. jan. 6. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha nem ijedsz meg egy kis esőtől-hótól, akkor semmi gond. Én is átszoktam a bringázásra, nagyjából ugyanennyit tekerek, és egy percig sem bántam meg. Olcsóbb is, egészségesebb is, mint a BKV :)
2014. jan. 6. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!