Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Egy hozzáértő értékelné ezt a...

Egy hozzáértő értékelné ezt a kerékpárt?

Figyelt kérdés

[link]


Tehát milyen ár/érték arányban?

Alkatrészek minősége megfelelő?



2014. febr. 18. 20:29
 1/5 anonim válasza:

Szia!

Kerékpár szempontjából jónak tűnik. A márka ismert és jó(Kelly, Shimano). Ár érték arányban egy hangyányit kicsit több, mint amennyit szerintem ér(70-75), de ha nem találtál ennél jobbat akkor még belefér.

Használó szempontjából sajnos nem tudok mit mondani, mert nem írtad le a saját paramétereidet, és a célterületet, hogy mire szánod a kerékpárt.

Mennyire vagyok hozzáértő az viszonylag relatív. 2013 nyarán beruháztam egy X-fact Cross+ 28-as cross kerékpárra, akkor azt vettem 80-ért, azóta felszereltem maximálisan +kb. 50-ért. Sajátomhoz viszonyítottam az árat, meg amiket látok.

A vásárlás óta folyamatosan böngészek és olvasok kerékpáros cikkeket stb...

Ha elfogatsz egy jótanácsot szerintem gyere fel Budapestre a Bringaexpo-ra, most lesz nemsokára.

Ott érdemes lesz körbenézni.

2014. febr. 19. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!


Esetleg ezekre is vetnél egy pillantást?


[link]


[link]

2014. febr. 19. 11:07
 3/5 anonim válasza:

Ezek közül nálam a Merida a nyerő, ami árban meg is látszik.

DE mielőtt vennél bármit is elmondom neked a fő választási szempontot. Mutogathatsz bármennyi bringát a lényeg akkor is a váz, mivel az a legidőtállóbb alkatrész.

A kerékpárokon gyakorlatilag minden ugyan az, az egyes alkatrészeken sok különbséget nem-igen lehet felfedezni.

Mindegyik teszi a dolgát. Kiegészítők, felszerelés terén akár határ a csillagos ég... A különböző kiegészítőket, alkatrészeket előbb-utóbb úgy is cserélni/javítani kell(természetes elhasználódás miatt).

Vegyünk két példát:

1. Kopó alkatrészeket úgyis cserélni fogod, ilyen a lánc, csapágy, stb...

2. A Meridán felszereltségi különbség (kényelmi extra) látható (rugozott nyeregcső). Ez biztos dobott pár ezer forintot az árán, de ha nem vagy mondjuk 80 kg + akkor nem fogsz semmit érezni a csillapításból. Másfelöl megközelítve, ha energiafelhasználást is nézzük akkor ez is nyel el energiát, amit az útnak adhatnál át.

Ezért vagyok meglőve egy kicsit a segítéssel, mert nem írtad le a paramétereidet és a felhasználási területet.

Pl: Ha boltba járó bicót szeretnél akkor fölösleges ennyit kidobni az ablakon. Ha sebbességre mész akkor ezek jónak tűnnek. Ha túrázni akkor már kevésbé. Ha downhill bicót keresel akkor ezek nem azok...

2014. febr. 19. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

köszi a válaszod, tényleg értékelem.


Tehát a paramétereim 175 cm, 73 kg.


Igazából napi szinten használnám, munkába járni, kardiózni pihenőnapokon, plusz nyáron tervezünk 3-4 túrázást (60-80 km) , nagyrészt kerékpár út, néha néha kitaposott erdős rész, biztos tudod mire gondolok.


Tehát, ezek után is azt mondod, hogy jó választás? :)


Ezt néztem még:

[link]


Viszont ezen nincs első telekóp, de most nagyon akciós, ezért is vacilálok.

2014. febr. 19. 17:33
 5/5 anonim válasza:

Merev vázas bringát mindennapi használatra a magyar utakat ismerve nemigazán vennék. Hosszútávra, és sima felületű utakra javasolnám.

A kerékpárral a nyergen, kormányon és a pedálok érintkezel.

Az első telő azért jó, mert elnyeli a rezgések nagy részét (ajánlok még hozzá gél kesztyűt), és ezáltal kímélve van az izület. Ugyan ez a hátsó telóval, de azt inkább csak akkor ha sokat mennél terepen ugyanis nagyon sok hasznos energiát elnyel. A pedál az meg maga az erőátvitel (oda meg patentpedált ajánlok).((Azt még nem volt lehetőségem kipróbálni de előbb-utóbb kipróbálom és ha jónak ítélem meg akkor alkalmazom. Állítólag mivel rögzítve van a láb a teljes fordulaton több hasznos munkát tudok végezni tekerés közben. Nem csak nyomom, mint a hagyományosnál, hanem húzom is.))

2014. febr. 19. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!