Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Muay Thai vagy wing tsun?...

Mysticista kérdése:

Muay Thai vagy wing tsun? Hozzáértő választ kérek, mert komolyan gondolom.

Figyelt kérdés

Sziasztok. 30 éves vagyok, sokat sportoltam életemben, küzdősportot vagy harcművészetet soha. Alapban egy békés ember vagyok, de az elmúlt időben mintha...rajtam lenne egy tábla, hogy "gyere és köss belém". Általában ez a...mit nézel köcsög? Meg a cigikérés aztán löködés, a vasútállomáson való C-sek keménykedése, beszólása. raboltak már ki, késeltek már meg...elegem van.

Rossz úgy tükörbe nézni hogy egy taknyos kis hülyegyerektől sem tudnám megvédeni sem magam, sem a párom ha kell. Erős tesű, csontozatú ember vagyok, aki ha kell igen be tud gurulni. Mondhatni...az alap békességem egy pillanat alatt elmúlik és elborul az agyam - ez negítvum.

Elhatároztam, hogy tanulok valamit. Két dolog érdekelne, de mindkettőről írnak rosszat és jót. Egyik a Wing Tsun - de itt ahol lakom a máday féle oktatás megy, amelyet sokan lehúzásnak tartanak, nincs sparring, + elmentem megnézni őket...és egész nyáron szünet van. Milyen edzés ez ahol 3 hónap kényszerkihagyás van? + nekem kétségeket támaszt, hogy lassan, gyengébben kivitelezett gyakorlatokat csinálnak (rokonom kungfuzik) és nulla sparring. ilyen edzéssel nem éri meglepetést a kungfust amikor verekedésben megkapja első igazi oltári arconütését amitől kiered a vére?

A másik a muay thai. Tudom, hogy nincs benne földharc, viszont erőssé és szívóssá tesz, és sparringolnak rendesen, viszont fegyver ellen nem kapsz oktatást.


Azzal tisztában vagyok, hogy nincs legjobb és rosszabb vagy jobb.


Célom, hogy olyan tényleges használható tudást szerezzek, amivel esélyem van ha belémállnak + erősödjem és edzem magam, hozzászokjak az ilyen helyzetekhez. Azonos áron van mindkettő, de feleslegesen nem akarom kidobni a pénzem.


Utolsó gondolat...nem késő elkezdeni?



2013. aug. 12. 09:34
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Nocsak, 30 évre csak megjöttek a gondolatok. Sajnos igazad van, nem élhet egy férfi úgy, hogy semmilyen közelharci rutinja nincsen. Ez nem is normális szerintem.. sosem volt olyan békés és biztonságos a világ, hogy ez megengedhető legyen.


Szeretnék pár gondolatot megosztani, szemléletet aztán persze a tanácsomat és véleményemet is meglátod.


Én fontosnak tartom, hogy mit gyakorol az ember és hogy kitől. Egyszerűen azért, mert a világ nem úgy működik, hogy aki thaiboxol az automatikusan tud ütni. Ez csak egy elképzelés, a thai box divattá vált, a közelharc komoly dolog és nem könnyű tanítani valakit. Óriási különbség van valódi tét nélkül lezajló ringbunyók és utcai erőszak között.


Én sosem ajánlanám a Muay Thai-t önvédelem céljából (de majd leírom mihez szoktuk ajánlani) mert azok az ütés és rúgás technikák ringbunyóhoz jók, nem utcai túlélésre.

Viszont időnként jó thai-osokkal küzdeni, hogy lásd hogyan mozogsz sportolókhoz képest. Hogy lásd hogyan reagálsz ha sparring közben ütnek, ha bekapsz 1-1 pofont. Meg őket lehet ütni rúgni keményen, mert kemény gyerekek.


Wing Tsun itthon a Wing Chun kungfu elanyagiasodott irányzata, az alap jó, az oktatás nagyon sok helyen nem az, és így értelmét veszti. Gondolkodj el Jujutsu edzésen, Wudang kungfun, Wing Chunon, küzdősportok között pedig az ökölvívást lehet érdemes gyakorolni, az biztos hogy első osztályú ütés gyakorlatot ad pár év alatt.


Írtál a kungfu edzések gyakorlásával kapcsolatban pár kételyt. Igazad is van, meg nem is. Nehéz jól csinálni. Nagyon egyszerű, el kell küldeni a kungfusokat boxolók ellen, ha ki tudnak állni, akkor amit csinálnak az hozza a szintet, puszta kézzel működhet. Ha nem tudnak ütést bevinni, visszaszorítják őket, akkor élesben nem működik a taktikájuk, nem elég jó a képzésük.


A harcművészetek gyakorlásakor sarkalatos pont az óvatosság. Egyrészt el kell kerülni a sérüléseket, másrészt úgy kell lassan mozogni, hogy az még reális maradjon - például egyetlen elmozdulás vagy védés sem lehet gyorsabb mint a visszafogott támadás. Ezt vajon hány iskolánál veszik szigorúan? Pedig alapvető..

Emellett sok helyen elkövetik a hibát, hogy gyakorlás közben nem ütnek be, hanem megállítják a mozdulatot. Holott lassú gyakorlásnál az úgysem okozna komoly sérülést, viszont ezzel az egész gyakorlást megtörik és irracionálissá teszik. Az ütés sem tökéletesedik (aztán lesz az hogy a boxoló jobban üt mint a kungfus, pedig ez teljesen értelmetlen hogy így alakult) a reagáló ember sem tud rendesen megtanulni mozogni, mert nem ütik rendesen.


Ha pár évig lassan, kontrolláltan sikerül gyakorolni, ösztönös rángások és görcsök helyett tudatos mozdulatok épülnek be reflexszerűen egy ember mozgásmintájába, akkor onnantól félelmetes ellenfélnek tekinthető, aki meglepetést tud okozni. Egyetlen utcai erőszaktevő sincs felkészülve arra, hogy el tudják vezetni a karját és torkon tudják ütni, tökön lesz rúgva. Erre nem lehet felkészülni, te viszont ezt gyakorolnád. Ha szerencséd van akkor eredményesen.


Írtad nem késő-e elkezdeni. Szerintem thai-ozni késő. Az csak sport, szórakozás. Járulékos előny, hogy éppen küzdősport.


30 évesen olyan mozgást érdemes csinálni (bár szerintem fiatalabb korban is) ami az egész test egészségét támogatja. Ami nem csak önvédelmet ad, de karban tartja a testet. Nekem a kínai belső stílusú harcművészetek adták meg azt amit kerestem, ahol valóban tudok uralkodni magamon, nem stresszt tanulok edzésen hanem ellazítást.. és bármikor beigazolódik, hogy egyenlő félként kiállok más stílusok képviselőivel szemben. Holott én az egészségemet építve edzek, egy elvileg nehezen tanulható stílusban.


Persze kinek milyen edzésre van lehetősége a lakhelye közelében, ez is nagyon sokat számít.

2013. aug. 12. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
a wing tsun egy vicc, hadonászás az egész... én 10 éve thai-boxolok, kétszer kötöttek belém az utcán és összesen 10 másodpercet nem verekedtem:) jöttek és már a földön voltak szóval .. muay thai-t ajánlom
2013. aug. 12. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

2. válaszoló, ez jó tapasztalat. De te hol tanulsz? Lehet neked van egy olyan edződ, aki kitanított téged.. nem szórakozni, hanem lerendezni másokat.

Teszem azt Budapesten egy Rehák féle edzés más, mint máshol az országban egy TB edzés. Mint ahogy a Máday közvetlen tanítványai is éppenséggel okozhatnának meglepetést.. De általánosságban meg nem a jó színvonal és a jellemző, ahogy te is tapasztaltad.

2013. aug. 12. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
annyit azért hozzáteszek, hogy...remek a kondícióm, terepfutok, még a 40 fokban is, mint egy őrült, 10km-t megállás nélkül, terepbiciklizem, erősítő edzéseket csinálok, stb. versenyezni nem szeretnék a thai boxxal, csak megtanulni és edzeni magam. de tényleg...nekem fura ez a 3 hónapos kihagyás WT-ben. amire még lehetőségem van az...sima box, jiu jitsu, kick box, shaolin. sima box nem nagyon érdekel, mert szeretek mozogni, ugrálni, és a sok futás, biciklizés miatt a lábam nagyon izmos, erős. ezért is jött számításba a thai...gondolom ott nem hátrány egy bivaly erős láb.
2013. aug. 12. 10:37
 5/15 anonim ***** válasza:

Thai boxon tényleg megtanulnál 1-2 hasznos rúgást, de nem igazán lenne meg a használathoz a taktikai ismeret. Magyarul bár tudsz rúgni lábra, de minek? Utcán, nadrágban sokszor nehezebb rúgni, egy combostól meg nem megy le senki a földre.. utána meg megütnek.


Ökölvíváson viszont valószínűleg nagyon jól megtanulnál ütni, ütni mindig jó. Stabil, biztos ütés az nagy fegyver. Jiu-jitsu sem önvédelemre való.. bár nem jön rosszul, ha az ember földre kerül. Az ember ne kerüljön földre utcán.


Ezeket is lehet gyakorolni persze. Merre élsz?

2013. aug. 12. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
legközelebbi nagyváros Győr
2013. aug. 12. 11:27
 7/15 anonim ***** válasza:
Utána nézek.
2013. aug. 12. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Én a thai boxot ajánlom mert keménnyé tesz, nem esel össze 1-2 ütéstöl. Olvasok itt olyanokat, hogy ringbunyó, versenyharc... az miért baj? Ha a ringben megállja a helyét az már félsiker. Ha találsz egy jó edzést és edzöt akkor tudod használni az utcán. Nekem nem nagyon tetszik a wing tsun, de hát ez az én véleményem. Azt válaszd, amelyik szimpatikusabb, heti legalább 3 edzés stb.
2013. aug. 12. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Bemásoltam egy győri ismerősöm válaszát a kérdésedre, de hát eltűnt.. Sajnos, ez van.


Ökölvívás, Ashihara karate jók Győrött.

2013. aug. 12. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

ugyanazt tudnám mondani neked,mint ennek a válaszolónak-

http://www.gyakorikerdesek.hu/sport-mozgas__egyeb-kerdesek__..

és ez a kérdés is jól jöhet még-

http://www.gyakorikerdesek.hu/sport-mozgas__egyeb-kerdesek__..

2013. aug. 12. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!