Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Segítene nekem valaki hozzáért...

Segítene nekem valaki hozzáértő helyes étkezéssel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy nem teljesen idevág a téma, de a fogyókúrás topikban nem sok hozzáértő fordul meg.

18 éves lány vagyok, 160 cm 57 kg, kb 25%-os testzsír. Ha valaki tényleg komolyan tudna segíteni, annak küldök képet is, ha megírja honnan ír. Van rajtam felesleg, ezzel tisztában vagyok, leginkább csípőtájékon (habár a csípőm alapból kicsit szélesebb), de a sport miatt azért van rajtam izom is, csak a zsír alatt nem nagyon látszik. Nagyon szeretnék végre változtatni, mindig is nagyon oda kellett figyelni magamra, mivel alapból lassú az anyagcserém is. Gyerekkorom óta rendszeresen sportolok, jelenleg is, mégis problémám van újra. Bár kicsit el is engedtem magam, de mióta odafigyelek sem történik semmi változás.

Szertornázom már 6. éve, aerobicozok, futni járok, szóval ha nem is minden nap, de minden héten több órát sportolok, tehát nem hiszem, hogy a mozgáshiánnyal lenne gond. Emellett újra odafigyelek a kajálásokra. Reggelire már csak lenmagpelyhet eszem, tízóraira 1 korpáskiflit esetleg almát, aztán normál adag ebéd (otthon lakom, ráadásul sokan vagyunk tesók, úgyhogy nem könnyű mindig egészségesen megoldani, ami van...:/), aztán utána már csak vacsora. Akkor is korpáskifli vagy hasonló, nem eszem későn és nagy adagot se. Csokifüggő vagyok, de még arról is lemondtam, nem eszek étkezések között sem, mégsem érek el változást. És kicsit el vagyok keseredve. Most fogok tesiből érettségizni, a gyakorlatok mennek is jól, de ha valamikor, akkor most igazán fontos, hogy megmaradjon az erőnlétem.

Tudom, hogy nem kifogástalan az étrendem, de azt gondolom, hogy ennyi sport mellett, és hogy az erőnlét is maradjon, nem sok mindent tudok tenni. De pont ezért írtam ide, hogy minden tanácsot meghallgassak, nagy segítség lenne nekem. Alapból nem hiszem, hogy óriási súlyproblémáim lennének, de szeretnék én is elégedett lenni magammal. Tisztában vagyok vele, hogy nádszál nem lehetek, már csak az alkati adottságok miatt sem, és nem is szeretnék az lenni, inkább nőies, de szívesebben tudnám magamon azokat a plusz kilókat inkább izomban. Tehát az lenne a kérdésem, hogy min változtassak?

Köszi, ha elolvastad!


2013. ápr. 8. 21:01
 1/6 anonim ***** válasza:

Pedig az étrenddel van gond. Szálkásító diéta kell, több fehérje és minimális szénhidrát, utóbbiból lemehetsz napi 50g-ra. Este ne legyen már semmi ch, max egy kis sovány túró.

Reggel protein+ zabpehely, vagy pár tojás + zabpehely,esetleg tk kenyérrel. Majd napközben sovány húsok+ zöldség. Kevés gyümölcs lehet csak a cukor miatt. Semmi fehér lisztes, cukros kaja ne legyen.

Sok víz kell, plusz zsírforrásnak kis lenmagolaj+ halolaj.

2013. ápr. 8. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Tisztában kell lenned az alap tápanyagok funkciójával.


Nagyon leegyszerűsítve:

A szénhidrátok az elsődleges energiaforrások, de ha épp nem sportolsz, és sokat eszel belőlük, akkor az megy zsírba.

A fehérjékből lesz az izom (energiaforrás is lehet ha kevés a szénhidrát), ezek kevésbé hajlamosak zsírba menni.

És végül a zsírok. Ezekből a jó minőségűek a lenmagolaj, olajos magvakban lévők, extra szűz oliva. Ezeket érdemes fogyasztani, mint ún. telítetlen zsírforrások (az elnevezés kémiai hátterét most hagyjuk), a telített zsírokat lehetőség szerint mellőzzük.


Mivel te elsősorban zsírt szeretnél veszíteni, ezért a fehérjékre kéne helyezni a hangsúlyt, kevés szénhidráttal és zsírral. Sovány húsok (húsok, nem felvágott, nem virsli), tojásfehérje.

Szénhidrátokból pedig jó minőségűeket kéne fogyasztani. Sajnos a pékárúk többsége nem ilyen, még a korpás kifli se túl fasza. Jó minőségű a zabpehely, rizs, hüvelyesek (lencse, bab), különböző zöldségek.

Kerüld az összes előre feldolgozott élelmiszert, a legjobb ha nyers élelmiszereket vásárolsz amit te főzől meg, mert abba tudod, hogy mi van. A feldolgozás során csak az érdekli őket hogy finom legyen, és vegyed, telerakják cukorral, ízfokzókkal, ez a legegyszerűbb, csak épp hízlal, mint az állat.


Neten olvasgass táplálkozás témában. Ajánlom a testépítő oldalakat, elsősorban body.builder.hu. Sok hasznos dolgot lehet olvasgatni az étkezéssel kapcsolatban. Az ajánlott oldalon olvasd el az alapismereteket, nem csak izomagyaknak szól, hanem átlageber is csomo hasznos infot meríthet belőle, ellentétben a búlvárlapok elmésebbnél elmésebb diétáival, ennek tudományos és tapasztalati alapja is van.

2013. ápr. 8. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Igen, én is szoktam olvasgatni hasonló oldalakat. Köszi szépen, hogy írtatok, sokat segítetek! Tízóraira mit tudtok ajánlani, amit el tudok vinni magammal suliba például?
2013. ápr. 8. 21:44
 4/6 anonim ***** válasza:
Natúr sült csirkemell teljes kiőrlésű kenyérrel. De kevés kenyér legyen, próbáld a ch-t lent tartani, hogy kalória deficitben legyél. Csak így tudsz zsírt leadni.
2013. ápr. 8. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én tudom ajánlani a saját magad által elkészített fehérje szeletet. Szerintem praktikus. Azt tudni kell, hogy a fehérjék sajnos a tápanyagok közül a legdrágábbak. Elég megnézni a tojás, vagy a csirkemellfilé árát.


De például tízorainak való:

100 gramm fehérjepor

100 gramm zab darálva

1 alma reszelve

2 tojás fölverve

kevés víz

kis fahéj

ízlés szerint plussz édesítőszer, de nem cukor (ez lehet szacharin alapú, vagy canderel, vagy az újabban felkapott stevia)


Ezeket összegyúrod, és 5 valamilyen formájú szeletté formálod, ha nagyon ragadós, akkor kókuszreszelékbe forgatod. Majd sütöd 15, 20 percig. Máris van 5 adag tízóraid. Hűtőben tárold. Nem tudom hány napig áll el, 3ig biztosan.


Jön a kérdés, hogy honnan vegyél fehérjeport.

pl. bioboltokban kapható:

[link]

De ez ízesítetlen, tehát raknod kell hozzá több izesítőt (édesítő, fahéj, kakaópor (igazi, nem ilyen nesquik szarok)).

Vagy ha van pénzed akkor valamilyen táplálékkiegészítő üzletben veszel tejsavófehérjét, de az jóval drágább.

De lehet kapni ízesített szójafehérjéket is, ezek nem annyira drágák.


A receptet meg úgy variálod ahogy akarod, csinálhatsz vaniliásat, kakaósat.


Keress neten fehéjre szelet recepteket.

A lényeg, hogy szénhidrát kevés legyen benne, de az is zab, vagy jó minőségű egyéb szénhidrát, pl zabkorpa. Cukor semennyi.


Ha muszáj pékárú, akkor mindenképpen teljeskiőrlésű legyen, de mindig keveset fogyassz ezekből.

2013. ápr. 8. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm az ötleteket:)
2013. ápr. 8. 22:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!