Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Felszerelhetem a kerékpárt...

Felszerelhetem a kerékpárt két lámpával, ha mindig csak egyet használok?

Figyelt kérdés

Van egy gyengébb fényű sárga, és egy erős fehér LED-es lámpám.

Általában a gyengét használom, mert nem meríti annyira az elemeket, csak azért van, hogy meg ne büntessenek.

A nagyobban 1 wattos power LED van, ezért gyorsabban merül. Ezt csak akkor kapcsolom be, ha sötét van.


Egyszerre sosem működnek. Lehet így használni?



2014. febr. 24. 23:01
 1/8 anonim ***** válasza:
De az nem elég, ha csak akkor kapcsolod be, amikor sötét van?
2014. febr. 25. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
semmi mem tiltja, akár egyszerre is használhatod de akár 7et is
2014. febr. 25. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Vegyél jó minőségű lámpát (minimum 10 ezer forint) és utána nem lesz panaszod sem a fényerőre sem az elemek/akkumulátorok élettartamára.

Egyszeri beruházás hosszabb távon megtérül.

2014. febr. 25. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Feltehetsz hatot is, legalább látsz vele :)


"csak azért van, hogy meg ne büntessenek"

Ezen meg sürgősen próbálj meg agyilag változtatni. A lámpa nem büntetés-elkerülő megoldás, hanem egy fontos biztonsági eszköz.

2014. febr. 25. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

1.: Leírom érthetőbben: Ha szürkület van, vagy sötétben van közvilágítás, akkor világít a kicsi, ilyenkor teljesen felesleges a nagyot égetni.

A nagy csak akkor van bekapcsolva, ha annyira sötét van, hogy nem látok.


2.: Értettem.


3.: Igen, persze megtérül... de az nem mindegy, mennyi idő alatt. Kiszámolom csak a kedvedért:

Akkumulátort használok (összesen 5 darabot). Kicsit régi töltőm van, egyesével 120 mA árammal tölti az akksikat, 3 wattos transzformátor van benne. Az áramerősség azért kell, hogy ki tudjam számolni, hogy mennyi ideig kell tölteni. Ezt nem írom le részletesen, nagyjából 28 óra (ahogy mondtam: régi töltő, kis teljesítményű, ezért ilyen sok idő).

3 watt felvett teljesítmény, 2-szer 28 órán keresztül (csak 4 akksi fér a töltőbe, ezért kétszer kell töltenem): 0,168 kWh/töltés, ez a villanyszámlán 50 Ft-os egységár mellett: kemény 8,4 Magyar Forint!

Magyarul: a 10000 Ft-os lámpa árát kb. 1200 feltöltéssel hozná vissza!!!

Tehát mégsem éri meg, ehhez nincs mit hozzáfűzni :/


4.: Első hozzászólónka most írtam le, kb 10 centivel feljebb, ezt neked is ajánlom

2014. febr. 25. 20:17
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem elol is es hatul is 3-3db lampam van. Varosban en is egyet-egyet hasznalok hiszen a kozvilagitas miatt nincs szukseg tobbre ... de ejszaka az orszaguton hasznalom mindet.
2014. febr. 26. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Értem.

Nálunk, ebben a kis faluban, elég hiányos a közvilágítás.

2014. febr. 27. 22:49
 8/8 anonim ***** válasza:

Egy-két ezer forintért hozzád vágnak egy értelmes töltőt, amivel pár óra alatt feltöltöd az aksikat.

Persze ugyanannyi áramot fogyaszt, szóval sose térül meg.

Egy szónak is száz a vége, jó az neked, ami van.

2014. febr. 27. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!