Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Melyek a legkényelmesebb...

Melyek a legkényelmesebb ülések országútira?

Figyelt kérdés
Mocskosul elegem van már abból, hogy néhány nyavajás km után irgalmatlanul fáj a hátsóm!

2014. jún. 19. 13:30
 1/5 anonim ***** válasza:
ez sajnos megválaszolhatatlan, mindenkinek más típusú nyereg jön be, sajnos többet ki kell próbálni mire megtalálod az igazit...
2014. jún. 19. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Azt írod, más típus. Azt sem tudom milyen típusok vannak egyáltalán!


Amiben az én tudásom kimerül az az, hogy:


Puha - kemény.

Széles - vékony.

Gél van benne - lószar sincs benne.

Kellemes - vagy acélkemény vékony műanyag hulladék.

Rugós - nem rugós.

Acél - titán.

Prosztata védő lyukas - egybenyereg.


Semmiféle típusról nincs tudomásom.

2014. jún. 19. 16:24
 3/5 anonim válasza:
Az én outimon is b*szott kemény a nyereg, 20km után úgy szálltam le a bringáról mint aki befosott :D Komoly fájdalmakat éreztem menet közben ami a teljesítményemre is kihatott. Aztán vettem kerékpáros gatyát aminek az ülő részénél van bevarrva szivacs így azért kényelmesebb, és olcsóbb is volt mint egy új nyereg (na meg retro gépem van és meg akarom őrizni az eredeti állapotát). És persze a magyar utakon élmény outival közlekedni :D
2014. jún. 19. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
nekem pl a kemény nyergek jönnek be hosszútávon, de van, akinek 5km-en széttöri a pics*áját... sajnos ki kell próbálni sokat mire megtalálod az igazit.
2014. jún. 19. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Dreigang ***** válasza:

...és még függ a felhasználó paraméterein kívül a váz/kerék merevségétől, az öltözettől (ahogyan említették), a háton hordott csomag súlyától, stb..

Egy biztos: a puha, zselés nyergeket boltba járós távolságra ajánlják városi bicóra, onnantól kezdve országútira a legtöbb nyereg enyhén párnázott, ill. van a párnázatlan kategória. A többi a nyereg-geometria függvénye (alapjában pl. ülőszélesség, kikönnyített középvonal stb.).


A most (városban, outi) használt tökkemény nyergem az első útján két hétre úgy megdolgozott, hogy évekig a szekrénybe száműztem :-)

2014. jún. 21. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!