Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Hogyan tanuljak meg biciklizni?

Hogyan tanuljak meg biciklizni?

Figyelt kérdés
Már többször próbáltam/tanítgattak,de reménytelen..A volt osztálytársaim már mind tudnak és páran lenéztek miatta...

2014. júl. 25. 12:55
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Gyakorlás, gyakorlás, gyakorlás. Olyan bicaj kell amiről teli talpal leér a lábad. Először csak told magad és egyensúlyozz. Ne nézd a pedált se a kormányt csak előre figyelj, szóval ne a bicajra koncentrálj hanem pl egy 50 méterre levő pontra.

Jobbat nem tudok :)

2014. júl. 25. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

talán segít, ha tudod mi tartja egyensúlyban a kerékpárt...

a kormány tömegközéppontja, és a kerekek giroszkóphatása.

De elsődlegesen a kormány tömegközéppont, ez azt jelenti, hogy mikor a bicikli elkezdene dőlni menet közben egy irányba, akkor a kormány befordul abba az irányba, a lényeg, hogy ha a kormány gyorsabban fordul be, mint ahogyan dől a kerékpár, akkor ez a hirtelen mozdulat újra egyensúlyba hozza a bringát.

Tehát ahogy gurulsz, és elkezdenél dőlni valamelyik irányba, próbálgasd, hogy ugyanabba az irányba enyhén elmozdítod a kormányt. minél gyorsabban mész, ez annál kisebb mozdulat és annál könnyebb megtartani az egyensúlyt.

2014. júl. 25. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
sokan akik felnőttkorban akarnak megtanulni bringázni ezt cseszik el, ha pl a bringa elkezd balra dőlni, megijednek és elrántják jobbra a kormányt, ettől viszont instant balra zakóznak.
2014. júl. 25. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

ahhahahaa :DD "instant balra zakóznak" :DD Instant :DDD

Dobtam egy zöld kezet :DD

2014. júl. 25. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :D
2014. júl. 26. 11:50
 6/7 anonim válasza:
Szerintem is alacsony ülés, érjen le a lábad, és rollerezzél vele vízszintesen vagy nagoyn enyhe lejtőn. Ha megszokod az egyensúlyozást, jöhet a tekerés, stb.
2014. júl. 28. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Hát én is nagyjából annyit tudok tanácsolni mint az előttem lévők, emlékszem, hasonló módszerekkel próbálkoztam úgy 7 éve, rengetegszer rontottam el, de nagyon jó bicajozni, úgyhogy SOHASE ADD FEL!!! :)
2014. júl. 30. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!