Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mikorra érdemes belevágnom,...

Mikorra érdemes belevágnom, biciklit vennem?

Figyelt kérdés

Előre köszönettel tartozok azoknak akik segíteni próbálnak!Kérlek olvasd végig amit írok úgy lesz értelme a címnek!


17 éves vagyok 192cm 64kg.

Izomzatom silány tüdőm elég gyenge (még)

Sohase voltam egy sportos alkat nem is szerettem volna az lenni.Testneveléseken kívül nagyon nem mozogtam.Egyetlen plusz mozgásom 3 év gyógyúszás volt.1 éve volt egy légmell műtétem ónétól erősen visszafogtam magam még jobban a sportolásban.


Mostanában nagyon megjött a kedvem a biciklizéshez.

De nagyon hamar a lábaim felmondják a szolgálatot vagy ép tüdőm adja fel..


Ezért először fő kérdéseim ezek lennének:

Mennyi idő múltán leszek képes saját tempóban 20-50km letekerni.Mennyi ^gyakorlás szükséges^

Biciklizés fogja növelni tüdőm/állóképességemet?

Érdemes még ezenkívül külön valamire edzeni?pl:karok.


Miért kérdem mind ezt?

Úgy döntöttem felhagyok a lusta életmóddal és egy kis sportosságot viszek bele az életembe.Azt terveztem hogy először rendbe hozom a testem azután komolyabb MTB pályákon szeretnék menni.

Ezzel összefügg másik kérdésem mikorra érdemes már középkategóriásnak mondható MTB venni mert ha nem birok feltekerni egy dombra vagy pár km után kifulladok gondolom semmi értelme.Szóval most egy olcsóbb biciklivel erősítem magam.


Előre köszönöm a válaszokat.Elnézést ha valamit rosszul fogalmaztam meg.


2014. júl. 29. 23:01
 1/4 anonim ***** válasza:

a bicikli abszolút alkalmas eszköz arra, hogy saját tempóban különösebb fáradtság nélkül letekerj egy nap alatt 20-50km-t, vagy akár többet is, néhány hét "gyakorlás" után már fel sem tűnik.

Egy belépő kategóriás mtb újonnan 90-130ezer ft között van, és szerintem egyből érdemes beruházni rá, mivel, sokkal jobb egy kényelmes a te méreteidhez igazodó bringán tekerni, mint egy akármilyen olcsó vackon.

2014. júl. 29. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm a tippet :)
2014. júl. 30. 00:05
 3/4 kovpet ***** válasza:

Jó döntés, hogy el akarsz kezdeni edzeni, gratulálok hozzá!


Nem tudom, hogy mit jelent neked a "saját tempó", de ha azt, amit nekem, akkor van egy jó hírem: 20km-t most is le tudsz tekerni, bármilyen edzetlen is vagy. Sík terepen, persze. A 20km bicajon olyan, mint gyalog pár száz méter séta.

Mivel nem szoktad meg, így max a feneked fájdulhat meg kicsit a nyeregtől. Persze ha tekersz ezerrel, akkor nem fogod bírni, de ha nyugisan mész, akkor nem lesz gond.


Ha biztos vagy benne, hogy fogsz bicajozni, akkor tényleg egyből jó bringát vegyél. Mindenképp legyen nálad víz. Meg napszemüveg. Meg pumpa, stb, de erre majd rájössz te is :)

2014. júl. 30. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

a20km nem nagy cucc az menni fog különösebb gyakorlás nélkül is.

Elsőre is jó bringát kell(ene) venni,mert akkor egyrészt kihagyod "ez de sz@r" fázist és nem dobszki az ablakon 10-40 ezret valami vacakra.

Érdemes edzeni mindenre:főlleg lábra(és tüdöre),és persze fontos a megfelelő táplálkozás bringázáskor meg főlleg.

és azt mondom amellet,hogy a tested rendbe teszed nyugodtan bringázz,csak hogy egre többet és többet tekerj.

ha Bp-i vagy akkor elsőre a Várhegyet ajánlom,ha az egyen megvan akkor Gellért hegy,és így tovább.

2014. nov. 16. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!