Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mennyi az ideális gumi nyomás...

MBS kérdése:

Mennyi az ideális gumi nyomás az országúti (verseny) kerékpároknál?

Figyelt kérdés

2014. aug. 18. 03:21
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
7-9bar között, de minden gumira rá van írva.
2014. aug. 18. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Wadmalac ***** válasza:

A legfontosabb a gumi oldalán megadott max. nyomás.

Általánosan a 23-25 széles gumik 7-7,5 bar, a 20-as 8-9 bar.

Vannak érdekes noname gumik, amiken 19-20 mm szélességhez is csak 7 bar a megengedett, ezeket kár megvenni, vagy betartod a megengedett nyomást és úton-útfélen fel fogod ütni, vagy túlfújod, aztán pillanatok alatt szövetszakadásos lesz.

Jópár éve találkoztam 20-as Seven Stars gumikkal, 7 baron az első 200 m-en olyan szövetszakadásos lett, hogy fél centit kígyózott a gumi közepén a futócsík. Visszavittem a boltba, szó nélkül visszavették, ráfizetéssel cseréltem Vittoriára, az simán futott 9 barral.

2014. aug. 18. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Értem. Itt egy régebbi kerékpárról van szó, Continental gumi van rajta ha jól tudom, de már nem mai darab viszont használhatónak tűnik. Ebbe is belemegy a 7 bar?
2014. aug. 18. 13:49
 4/16 Wadmalac ***** válasza:
A continental névből nem derül ki semmi. Nézd meg a gumi oldalát, rajta van a méret meg a megengedett max. nyomás is.
2014. aug. 18. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
RÁ VAN ÍRVA! A számok vagy a betűk nem mennek?
2014. aug. 18. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm az értelmes válaszokat! Kedves utolsó, amennyiben nem tudsz normálisan válaszolni, normális hangnemet megütni abban az esetben kár ide írnod, és magad minősíted a flegma válaszoddal. Na de nem fogok fennakadni ezen. Amúgy 8,5 bar a max, de mivel a gumi nem egy mai gyerek, kétlem, hogy bele lehetne ennyit rakni, legalábbis az állapotából ítélve. Ezért kérdeztem, hogy egy öreg gumiba mennyi az amennyi még biztonságos.
2014. aug. 18. 14:48
 7/16 Wadmalac ***** válasza:

Ha nem bír 8-at, vagy nem nézed ki belőle, mert revült, repedezett, inkább cseréld le. Ha puhán jársz, tekerni is nehezebb, minden úthiba felüt és vagy defekt, vagy felnisérülés lesz belőle.

Nekem a Michelin Dynamic és családja váltak be a legjobban, azok 23-asban bírják gond nélkül a 7,5 bart, 20-asban meg 8,5 bart.

2014. aug. 18. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Rendben köszi, szerintem is az lesz. Igazából még nem volt dolgom ilyen kerékpárral, nem tudom mennyire bírja a gumi, de eléggé repedezett, de ez lehet, hogy semmit nem jelent, és simán elbírja, de ki tudja. De akkor lehet, hogy beszerzek egy új garnitúrát.
2014. aug. 18. 15:38
 9/16 Alex Fly ***** válasza:
Ha jó állapotú a gumi és normálisan van felszerelve egy szintén jó felnire, akkor a ráírt ajánlott nyomásérték dupláját is kibírja...habár jobb, ha maradsz a feltüntetett közelében. A contik általában szeretik a nagyobb nyomást, az oldalára írt max nyomás inkább minimum, alatta igen hamar kígyóharapásos lesz.
2014. aug. 18. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Rendben, köszi lehet, hogy bepróbálkozok vele :)
2014. aug. 18. 15:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!