Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mennyi az ideális gumi nyomás...

MBS kérdése:

Mennyi az ideális gumi nyomás az országúti (verseny) kerékpároknál?

Figyelt kérdés

2014. aug. 18. 03:21
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Csak nem tudom mi számít jó állapotnak. Be van repedezve, de ez lehet, hogy nem nagy gond.
2014. aug. 18. 15:59
 12/16 Wadmalac ***** válasza:

Amelyik repedezik, az keményedett is, vagyis romlik a tapadása is. Kanyarban döntésnél okozhat kellemetlen meglepetést.

Érdemes belekölteni az új gumikba.

2014. aug. 19. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm akkor már csak ki kell választanom a megfelelőt.
2014. aug. 19. 13:01
 14/16 Wadmalac ***** válasza:

Én a 23-as szélességű gumikat javaslom, bár magam 20-as párti vagyok. Ez az én személyes heppem, de nem zárom ki, hogy a 23-ast használó többségnek van igaza.

Ki nem állhatom a futófelületüket gyorsan elvesztő csoadgumikat, ezért én fel nem tenném az épphogy csak recézett felületű, gyakorlatilag slick gumikat.

Ezek vizes úton kiszámíthatatlan dolgokat tudnak produkálni. Én mindenképpen a negatív mintás, esőhornyos gumikat javasolnám.

Ezen a téren nekem jó tapasztalatom van a Michelin gumikkal, a Dynamic család legalsó kategóriás játékosa ár/értékben sztem teljesen OK:

[link]

A Dynamic Sport is biztosan jó, de mint írtam, én nem vagyok slick-párti:

[link]

A Continental is jófajta, csak az áraik néha fájdalmasak.

Konkrétan ezt a fajtát teszteltem, nagyon jól tapad és kicsi a gördülési ellenállása:

[link]

Ezeket csak láttam, jó drágák:

[link]

[link]

A CST-k tapasztalatom szerint olcsók, nem rosszak, de elég gyorsan kopnak (már mewgint az a fránya slick):

[link]

Van nekik is negatív mintás, de boltban nem láttam még:

[link]

A Kenda gumikkal olyan vegyes a tapasztalatom, hogy nem merem ajánlani.

A Hutchinson nem tudom, most milyen ,de amikor utoljára (vagy 15 éve) használtam olyat, iszonyatos rossz volt a tapadása.

A Vittoria hosszú ideig kedvencem volt, iszonyat jól tapad, hatalmasat lehet vele dönteni, de egy métert sem szabad vele puhán gurulni mert máris felüt és ott a kíygómarásos defekt. Meg sajnos nagyon gyorsan revülnek, az egy éves gumi gyakran már szőrös a gumi alól kiszabaduló mikro-szövetszálaktól.

2014. aug. 19. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 Wadmalac ***** válasza:
Kihagytam a Maxxis gumikat, eddig nekem csak jó tapasztalatom volt velük.
2014. aug. 21. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, nagyon széleskörű információkat kaptam a témáról, így jobban átlátom az egészet, könnyebb döntenem.
2014. aug. 22. 02:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!