Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Ti hogyan reagáljátok le a...

Ti hogyan reagáljátok le a beszólongató embereket biciklizés közben? Kik szólnak be nektek leginkább?

Figyelt kérdés
Én többnyire visszaszólok nekik. Tegnap volt éppen, hogy megyek a széles bicikliúton, de a bicikliút elkezdett nagyon szűk lenni, kb 1m széles volt., de sehol sem volt tábla, hogy bicikliút vége. Tekerek, látom, hogy egy nagyonnagy darab idős hölgy áll a kutyájával és elfoglalja az egész utat. Éppen biszmegálló volt mellettem, így kikerültem, mire beszól, hogy a bicikliút a másik oldalon van. Mondom neki nem baj, de egyébként le lehet húzódni a járdáról hájas seggű paraszt! (mert egyébként a másik oldalon is volt bicikliút, de oda nem lehetett átmenni, csak a legelején ahol meg le van zárva) Úgyhogy, elküldtem a nőt a fenébe. Volt, hogy tekerek, és majdnem összeütköztünk, mire beszóltak nekem 20 éves lányok, hogy nézzél már a szemed elé, visszaszóltam, hogy te meg szállj le a bicikliről hülye gyerek, mert egyébként 4-en ültek az 1 személyes biciklin. Úgyhogy! Nekem általában nők szoktak beszólongatni. Ti hogyan kezelitek, ha beszólnak nektek?

2014. aug. 18. 09:33
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Nekem nem szólnak be.:)
2014. aug. 18. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

Visszaugatok (-tunk) általában nagyon durván, amennyiben jogos, és nem a mi hibánk volt :) És általában nem a minek volt.


Főleg idősek szoktak beszólogatni. De te meg nem lehetsz túl idős, ha neked 20 éves lányok beszólnak :D

2014. aug. 18. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 Xyrot ***** válasza:

Nekem is általában idős nők szoktak "beszólni"..általában nem reagálok semmit..bár néha tényleg bosszantó amikor elfoglalják az egész bicikliutat :)

Néha még taxisok is..

2014. aug. 18. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
*mienk, bocsi
2014. aug. 18. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 kovpet ***** válasza:
Szabályosan megyek, szinte soha nem szólt be senki. Pár évente egy idióta max, de most nem is jut eszembe egy ilyen sem. Ha neked rendszeres a beszólás, akkor lehet, hogy a hiba a te készülékedben van... :)
2014. aug. 18. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

Én mindig kikerülöm lassítva az arra járókat vagy ha nem mennek odébb és ott sétáltatják a kutyát odakiabálok hogy elnézést vagy bocs vagy vigyázz.

De még egy sem szólt be ilyeneket.

Szerintem ha nem te vagy a hibás akkor szólj vissza vagy s**rd le. Ha meg te mész ott ahol nem kéne kérj elnézést.

De mondom nekem már az is furcsa hogy beszól valaki.

Egyszer volt életemben ilyen "konfliktusom" de akkor is autóssal mert egy útszűkületnél nem adta meg az elsőbbséget a tábla ellenére és satufékeznem kellett aztán ugye ment az anyázás mutogatás.

2014. aug. 18. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Ahol én lakom ott elég sűrűn beszólongatnak. Tegnap viszont én is beszlótam, amikor egy 11-13 éves lány megy előttem a biciklijével, éppen megpróbálom kielőzni, erre ez berántja a kormányt balra, (az egyenes bicikliúton), és behúzza a féket! Én nehezen de kikerültem, és mondtam, hogy: Döntsd már hogy merre mégy a jó ég áldjon meg!
2014. aug. 18. 09:54
 8/21 anonim ***** válasza:
29%

Az ilyenek miatt terjedtek el azok a sztereotípiák, hogy bunkók a biciklisek, és állat módjára tekernek. Teljesen jogosan szóltak be neked, ahol a kerékpárút mellett közvetlenül járda van, vagy kerékpárosoknak és gyalogosoknak egyszerre fenntartott a sáv, ott figyelemmel kell lenned a gyalogosokra és a többi kerékpárosra. Az előzékenység, a kedvesség és a higgadtság kifizetődő. De ne várd el azt, hogy rendesek legyenek veled, amikor behajtasz majdnem 30 km/h-val a gyalogosok és a többi biciklis közé és mindenki menjen amerre lát.

Menj be az autók közé, ha száguldozni akarsz! A kerékpárúton óvatosan kell tekerni, nincs kifogás!

2014. aug. 18. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 Xyrot ***** válasza:
Utolsó..hol írta, hogy 30 km/h-vel ment?
2014. aug. 18. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Kedves 8-as. Mint említettem bicikliút volt kiírva és nem gyalogsút, tehát az út csak a bicikliseké. Másrészt nem volt tábla ahol beszűkült, hogy bicikliút vége! Másrészt! Nem tekerek gyorsan, ilyen esetben 15-20 km/h-val megyek, ha vannak előttem lassítok, de az hogy elfoglalja az egész utat, és nem hajlandó egy kicsit sem beljebb menni az már bunkóság!
2014. aug. 18. 11:51
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!