Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mennyiért érdemes venni...

Mennyiért érdemes venni haladó kerékpárosnak biciklit venni terepre?

Figyelt kérdés

Mindenképp MTB kéne, ami rendelkezik első teleszkóppal. A gumik terepre tervezettek legyenek, lehetőleg 3x6 sebességgel, de a 3x7 se lenne rossz.


Leginkább dagonyáznék vele, nem országútonék igazán. Van rá kb. 60 ezrem, de ha ez kevés spórolhatok még!


Adataim: 17 éves fiú, 60 kilós, 176 cm-es.

Szeretek zöldezni!


2014. okt. 5. 12:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Az alapszintű belépő kategóriás monti újonnan minimum egy százas. Inkább valamivel több. A haladó kategória meg bőven 200k-negyedmillió, és fölötte.


Szerintem meg az már manapság alap, hogy a montiknak teleszkópos a villája, és gyárilag terepgumi van rajta.

2014. okt. 5. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
egy haladó bringás ismeri a korlátait, tudja mire van szüksége, így aztán nem kell feltennie ilyen alap szintű kérdéseket... te egy kezdő bringás vagy, tökéletesen megfelel a számodra egy belépő kategóriás bringa, újonnan 100-150között kapsz is.
2014. okt. 5. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
8 éves korom óta biviklizek napi szinten, voltam több versenyen is. Nem vagyok kezdő..
2014. okt. 5. 19:28
 4/11 anonim ***** válasza:

Az, hogy régóta tudsz kerékpározni, még nem jelenti feltétlenül, hogy haladó lennél benne.


Már csak a feltett kérdéseid alapján is, mennyire voltál te eddig benne a montizásban?

2014. okt. 5. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 brazen65 ***** válasza:

Dagonyázáshoz ne használj váltót, a gumi meg lehet terepre tervezett, csak kérdés, hogy dagonyázás alatt mit értesz, mert ha sározni akarsz ahhoz jó ha speciális gumit szerzel be.

Egyébként egy haladó MTB amivel tudsz is dagonyázni, 200 ezernél kezdődik, én azt javaslom gyűjtögess még egy kicsit, és építs magadnak egy gépet olyanra ami a legjobban megfelel a méreteidnek, és az igényeidnek.

2014. okt. 5. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
azt se tudja mi kell neki, de építsen? lol
2014. okt. 6. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Akad itt egy-két kedves, jó válasz, de nagy része hát.. Szánalmasok vagytok, menjetek máshova trollodni. Az én szintemen vagyok haladó, azaz nem vagyok kezdő..
2014. okt. 6. 06:56
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem trollkodás volt. Montizáshoz a kérdéseid alapján kezdő vagy.
2014. okt. 6. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Kérdező te kezdőbb vagy terepezésben mint sanyi bácsi a kocsmatúrán hazamenet.
2014. okt. 6. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Azért terepen tekerni nem ugyanaz, mint aszfalton, remélem tisztában vagy vele:)

3x6 sebességes mountit nem is kapsz már újonnan, min 3x7-es rendszerekkel indulnak, 90-100k-s árnál, komolyabb terepezésre viszont ezek a bringák még kevesek, 150k-t minimum rá kell áldoznod.

Ja, és ha haladó MTS-s vagy, ne is említsem, hogy az állandóan összesarazott bringát gyakran kell csutakolni, no meg 50-60km-enként újra is kell kenni a láncot.

Jó zöldezést!:)

2014. okt. 6. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!