Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Ha elkezd esni a hó Magyarorsz...

Ha elkezd esni a hó Magyarországon, ti lecserélitek az alacsony gördülési ellenállású városi gumikat terepre valóra?

Figyelt kérdés
Nem országúti kerékpárra értem, inkább trekking, vagy monti. Azon gondolkozom, hogy lehet beszerzek egy pár terepgumit, felszerelem és nem kell aggódnom annyira a tapadás hiánya miatt. Jó ötletnek tartjátok?
2014. okt. 20. 16:12
 1/7 anonim ***** válasza:
nem, mivel attól hogy hó esek, az aszfalt aszfalt marad, nem változik tereppé...
2014. okt. 20. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
88%

Szerinted a versenyzok miert hasznalnak sarban extra keskeny sargumit?

A szeles gumik feluszik-csuszik mig ackeskeny gumi belevag a dzsuvabavezert tapad.ugyanez igaz hoban is...siman megfelel nekem a 23mm-es slick, belevag a hoba es az aszfalton gurulok mig a szeles gumival csak csuszkalsz...

Persze letaposott jeges havon semmi nem fog meg...xd

2014. okt. 20. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 brazen65 ***** válasza:
Szerintem hóban tökmindegy milyen gördülési ellenállású gumit használsz, lényeg hogy óvatosan tekerj.
2014. okt. 23. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én igen, le szoktam cserélni. Egy terepre való (rücskös) gumi kisebb légnyomásra fújva sokkal jobban irányítható pl kásás hóban, nem csúcskál annyira. (csak vigyázz a járdaszegéllyel)

Nekem:

ha nincs hó: Schwalbe road runner @ 4.5 bar

ha van hó: noname terep gumi @ 2 - 3 bar

2014. okt. 24. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
szélesebb gumi puhán eleve jobban csúszik, sõt, sokkal több latyak, hó tud alatta megcsúszni... mivel sokkal nagyobb felületen, sokkal jobban eloszlik a bringa súlya, ez is mégcdúszósabbá teszi...
2014. okt. 24. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
#4 vagyok. Igen, többen írták hogy a széles gumi felfekszik a hó tetejére, és a keskeny átvág a sáron havon az aszfaltig. Nos, az egyéni ízlésed kérdése, nekem a keskeny, nagyobb mintázatot nélkülöző gumi csak mélyen belevág a hóba, de soha nem éri el az aszfaltot. Cserébe, mivel mélyebben belevág, jobban megvezeti a hó a kereket, erőlködni kell az irányítással és a hajtással, meg a letaposott havat is feltöri, és besüpped. (5-10 centis itt-ott letaposott hóról van szó) A szélessel meg csak símán átgurulok fölötte, jobban haladok. (Az alap, hogy hóban nem kell 10-15 km/h-nál jobban menni, így nem lesz szükség hirtelen irányításra fékezésre sem.)
2014. okt. 28. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
azért szögezzük le, hogy mekkora hóról beszélünk?
2014. okt. 29. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!