Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Bármilyen SPD cipő jó bármilye...

Bármilyen SPD cipő jó bármilyen SPD pedálhoz?

Figyelt kérdés
Lassan szeretnék venni egyet, de nem vagyok tisztában vele,hogy milyet kell venni.

2014. nov. 27. 00:54
 1/9 Dreigang ***** válasza:

Amennyiben a Simánjó SPD rendszerről van szó a cipő/patent/pedál vonatkozásában, akkor kötelességük kompatibilisnek lenni egymással.

Városba montis, vagy akár ilyen:

[link]

cipőt érdemes venni, mert azzal gyalogolni is lehet valamennyire.

2014. nov. 27. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
ez engem is érdekelne, + még az, hogy a stoplit a pedálhoz, vagy a cipőhöz kapom?
2014. nov. 27. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Wadmalac ***** válasza:

A stopli pedálfüggő.


És mindenképpen, nem csak gyártó, de pedáltípus is fontos a stopli külön történő vásárlásánál. Még Shimano pedálokon belül is vannak eltérések.

Csak példaként, a VP-nek is van teljesen Shimano kompatibilisnek kinéző "SPD" patentje, aztán egyszer belelépsz vele egy Shimano SPD-be, szedheted darabjaira a pedált, hogy kiszabadítsd a cipőt, mert annyira nem kompatibilis, hogy el is engedje. :)

2014. nov. 27. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Értem,köszönöm szépen mindenkinek! Egyébként országútira használnám. Wadmalac, mindenhol ott vagy :D
2014. nov. 27. 16:22
 5/9 Wadmalac ***** válasza:

:D Neeeem.

A tudományok rovatban szobabútor vagyok, de átkukkantgatok a hobbijaim kategóriájába, sport(kerékpár/biliárd), android mókolás, humor.

2014. nov. 28. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Wadmalac ***** válasza:

Amúgy, csak példaként, itt egy Shimano SPD:

[link]


És itt van példaként egy Time, én ilyet használok:

[link]


Láthatóan a leghalványabb köszönő viszonyban sincsenek, se a rögzítő mechanika, se a patent.

2014. nov. 28. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Alex Fly ***** válasza:
Nem. Van külön outi és mtb rendszerű spd, melyek nem kompatibilisek egymással.
2014. nov. 28. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Ertem,koszonom :)
2014. nov. 28. 22:05
 9/9 anonim ***** válasza:

SPD-SL, az outis szabvány, a sima SPD, amit Wadmalac linkelt pedig a montis. Én is így jártam, még nem ismertem az SL-t. Kértem egy pedált, aminek az egyik oldala SPD, a másik sima.

Aztán vettem hozzá egy SPD-SL stoplis cipőt, és akkor jöttem rá hogy teljesen más a kettő. :D


[link]

2014. nov. 29. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!