Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Gyalogosok büntethetőek-e, ha...

Gyalogosok büntethetőek-e, ha kerékpársávon/kerékpárúton sétálgatnak? Mindenesetre a kerékpárosok büntethetőek, ha a járdán tekernek.

Figyelt kérdés
A legrosszabb, ha a járdán van kijelölve kerékpár- és gyalogossáv. A gyalogosok fütyülnek erre és ha a biciklista a biciklisávon akar haladni,még ők vannak felháborodva.Megérdemelnék,ha felborítanám őket a visszadumálásuk miatt!!
2009. jún. 27. 17:30
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
84%
A kerékpár kötelező tartozéka a csengő! Használd (ha van. Ha nincs, akkor vegyél!)!
2009. jún. 27. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
82%

"A kerékpár kötelező tartozéka a csengő! Használd (ha van. Ha nincs, akkor vegyél!)!"


Aha, meg ahogy te elképzeled. Mennyit bringáztál Budapesten? Csak mert amikor csönget az ember, akkor ne tudd meg, milyen válogatott szidalmakat kap! Még az emberek vannak felháborodva. :S Mellesleg annyiból igazuk van, hogy én is mentem már sokszor járdán, de az amiatt volt, hogy nincs bringaút, a Hungárián meg sokszor életveszélyes a bringázás az őrült autósok miatt. De nagyon óvatos voltam mindig, és figyeltem a gyalogosokra, nem úgy, mint a bringaúton ők.

2009. jún. 27. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Természetesen CSÖNGETEK, de akkor is visszapof*nak, vagy nem mozdulnak...
2009. jún. 27. 17:45
 4/22 anonim ***** válasza:
64%

Huhú, akkor szeptembertől majd ha Bp-n leszek, mit kapnak tőlem :D Itt Nagykanizsán én úgy közlekedek, hogy ha jön szembe a gyalogos a bicikliúton, egy centit nem állok arrébb. Ugyanis a KRESZ szerint ha bicikli- és gyalogút van, a kerékpársávra a gyalogos nem teheti a lábát, a kerékpáros viszont, ha arra indok van, MEHET a gyalogúton.

De Bp-n tényleg visszapofáznak ha csöngetsz?? Mert nálunk mindenki szó nélkül áll félre..

2009. jún. 27. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
60%
A járda a gyalogoské,a bicikliút a bicikliseké.ha nincs bicikli út akkor az autóúton kell tekerni,nem a gyalogosok közt sasszézni a járdán,mert úgy kényelmesebb.
2009. jún. 27. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Én is így tudom: a bicikliút vagy biciklisáv: BICIKLISEKÉ, gyalogos sáv, járda: gyalogosoké. A gyalogosok viszont ezt nem tudják és még gyakran nekik áll feljebb!!!!
2009. jún. 27. 17:54
 7/22 anonim ***** válasza:
72%

"A járda a gyalogoské,a bicikliút a bicikliseké.ha nincs bicikli út akkor az autóúton kell tekerni,nem a gyalogosok közt sasszézni a járdán,mert úgy kényelmesebb."


Basszus, utálom az ilyen hozzáállást. Próbálj meg tekerni az autók között Budapesten. Minden gyalogosnak, aki ilyent mond, mint te, ezt tudom tanácsolni. Basszus. Az autósok mellesleg meg azt mondják mindig, amikor beszólok (már nem Budapesten lakok, szóval múlt idő), hogy nem az úton kéne tekerni. Akkor hol a halálban? Hm? Azt megmondod, kedves gyalogos? Ja, hogy menjek tömegközlekedéssel. Ennyit a környezetünkről, minek is óvni ilyesmivel, hogy bringázok, ugye? Lehet lepontozni, ha akartok, de csak az igazat mondom. Második válaszoló vagyok.

2009. jún. 27. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
60%
Én irtam ezt a felháborító hozzászólást,hogy a járdán a gyalogosok közlekedjenek:-) Bármilyen meglepő,szoktam járdán GYALOG,és biciklivel BICIKLIÚTON vagy ha nincs az aszfalton közlekedni. Érdekes engem még sosem ütöttek el,észnél kell lenni nem úgy menni mint a vadállat (ahogyan autóval sem). Én evidensnek tartom azt,hogy azért mert nekem könyebb a járdán végigtekerni,nem akadályozom a gyalogosokat,nem kerülgetem-lököm fel őket.. A te hozzáállásod sem lep meg,az az igazság,hogy a magyar ember nem tudom miért gondolja azt,hogy ha én biciklivel közelekedem utálni kell a gyalogosokat,ha autóval,akkor mindenki mást aki nem azzal. Nem értem min sértődtél meg,felőlem ott mész ahol akarsz-de ha feljösz a járdára mellém,én be fogok szólni. ugyanúgy ahogy beszólok a gyalogosnak is,ha flejön a bicikliútra..
2009. jún. 27. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
36%
Amúgy meg a környezetvédelmes nyálverés sem érdekel. Most mindenkinek képeslapot kellene küldeni neked,hogy megköszönjük amiért ilyen jófej vagy?:-D ne legyél nagyképű:-)
2009. jún. 27. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Én mint a "témaindító" szegedi vagyok, szerencsére nem budapesti. Szegeden sem valami jó érzés pl. az őrült autósok között tekerni és egy bringás ismerősömet a KERÉKPÁRSÁVON ÜTÖTTE EL EGY BALF* AUTÓS...!!!
2009. jún. 27. 18:14
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!