Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Bicikliút - gyalogosok. Miért...

Bicikliút - gyalogosok. Miért veszítik el az önkontrollukat egyes kerékpárosok? Azt vettem észre, hogy sajnos elég sok helyen a járdát kinevezték egyben kerékpárútnak is. Ez rengeteg konfliktust szül:

Figyelt kérdés
a gyalogosok (hátra nem látnak) állandó veszélynek vannak kitéve. Ma (habár a KRESZ-nek megfelelően sétáltunk a közös gyalogos - kerékpárúton a bal oldalon) Révfülöp előtt egy biciklis ránk ordított, hogy "Magyarországon jobbra tarts van! " Majd tovább tekert. Megnéztem a KRESZT, a gyalogosoknak "balra tarts" van, ez nem is kérdés. Az, hogy udvariatlan, vagy mondjuk ki: egy tahó volt a kerékpáros, ez sem kérdés. A kérdésem ez: Túl szűk az úttest, ha kerékpározol rajta? Mekkora bajnak kell történnie, hogy a kerékpárosok megtanulják a KRESZT?

2012. aug. 18. 15:39
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
0%
Megpróbálom megválaszolni. Először is: tahó biciklisek mindig lesznek, ahogy autósok is. Viszont én is szoktam a járdán biciklizni, ugyanis a baleset kimenetele még mindig enyhébb, ha a biciklis-gyalogos találkozik, mint a biciklis-autós. Ezt főleg akkor teszem, ha szűk a két forgalmi sáv az autósoknak.
2012. aug. 18. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
84%

Ritkán bicajozok nagyvárosban, de ha mégis akkor nem mindenhol van bicikliút. Sőtt, olyan helyen ahol 60 a megengedett sebesség az úton ott sincs csak járda. És ugye ilyen úton, városba nem egy életbiztosítás bicajozni.


Na és amin meglepődtem hogy hiába megyünk ketten egymás után bicajjal, csengetünk mint a hülyegyerek, a gyalogosok le se sz4rják...

Aztán meg ők vanak felháborodva persze ha majdnem hozzájuk ér a kormány vége amikor kerülnénk ki őket....


Neten láttam pár videót hogy megy a zsúfolt járdán, csenget és mindenki lehúzódik.

(persze ez nem magyarországon volt, itt ilyen az életbe nem lesz szerintem)


Az a bicajos elég bunkó volt, tény. De gyalogosok között több van.

2012. aug. 18. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
45%
Kerékpárral semmi keresnivalód a járdán, öcskös! Kutyát nem érdekli, félsz-e az úttesten. Ha igen, ne kerékpározz! Én sem megyek autóval a járdán, ha túl nagy a forgalom az úton. Takarodj a járdáról, az a gyalogosoké!
2012. aug. 18. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
57%
#3 Asszem rólad beszéltem, hogy vannak bunkó autósok. Az öcskös kifejezés sem helytálló, ugyanis nő vagyok.
2012. aug. 18. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
66%
a modorától függetlenül igaza van a 3. válaszolónak.
2012. aug. 18. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:

A gyengébbek kedvéért (lévén IQ teszt még nem kell a jogsihoz) bemásolom a szabályt:


"Lakott területen levő olyan úton, ahol az úttest kerékpár közlekedésre alkalmatlan, továbbá ahol a (7) bekezdés a) pontja szerint tilos, kerékpárral a gyalogos forgalom zavarása nélkül és legfeljebb 10 km/óra sebességgel a járdán is szabad közlekedni."


A kerékpáros közlekedésre alkalmatlanság pedig alaposan gumiszabály. Alkalmatlan lehet a rossz útburkolat miatt, vagy épp a nagy forgalom miatt.

2012. aug. 18. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
62%

ajánlom mindenki figyelmébe a Hol tilos kerékpározni bekezdést. (4-5 oldal)


[link]


Járdán TILOS kerékpározni


Van a gyalogos-kerékpárút. Na ott lehet de ezt ne keverjük már össze a járdával.

2012. aug. 18. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
62%

"A hivatalos értelmezés szerint az, hogy az

úttesten nagy a jármű forgalom, vagy tábla tiltja az úttesten a kerékpáros közlekedést, még nem jelenti azt hogy szabadna a járdán tekerni."

2012. aug. 18. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
50%

A kresz viszont azt írja amit én bemásoltam.

A rendőr nem bűntethet meg egy weben talált papír alapján, te viszont megvédheted magad a kresz alapján.


Úgyhogy erről ennyit.

Ettől függetlenül is kategorikusan paraszt módon kijelenteni, hogy a biciklisnek semmi keresnivalója a járdán nettó hazugság, mert bizonyos feltételek esetén VAN.

2012. aug. 18. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
59%

#6:


Egy: a kresz nemtől függetlenül mindenkire vonatkozik. Igen, a nőkre is.


Kettő: Ha valaki magasról tesz a szabályokra (lásd járdán kerékpározás) és még neki áll felljebb, akkor hadd engedjek már meg magamnak annyit, hogy icipicit dühös legyek. Még akkor is, ha nő az illető.


Három: "ahol az úttest kerékpár közlekedésre alkalmatlan" - ezt te értelmezheted gumiszabályként, azonban a jogot nem érdekli, hogy te félsz a gyors autók között. Az alkalmatlanság kizárólag fizikai alkalmatlanságot jelent.


Négy: A drága hölgy kvázi lebunkózott, amiért pofátlan módon a járdán sétálok és nem azzal vagyok elfoglalva, hogy igrálok a szabálytalanul bringázók elől! Van bőr a képén, az biztos...


Összegzésül: majd ha a hozzászóló (lesz@rom, nő-e!) méltóztatik a kreszt magára nézve kötelezőnek venni, és egy kicsit udvariasabb lesz (nem háborodik fel, ha a gyalogok nem pattognak félre a szabálytalan kerékpáros elől), akkor én is emberszámba veszem. Addig csak egy suttyó kerékpáros a járdán. Egy a sok közül. Nevezhetsz bunkónak, de - óvodás nyelven szólva - ő kezdte.

2012. aug. 18. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!