Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Van itt valaki aki biciklivel...

Van itt valaki aki biciklivel jár dolgozni?

Figyelt kérdés
Hány km-t tesz ki az oda-visszaút ? Ha esik az eső miben mentek,vagy akkor inkább tömegközlekedés ? Azért kérdezem,mert lesz egy munkahelyem,és csak biciklivel tudok elmenni 7km oda,7km vissza.Nem vagyok valami edzett,nem tűnik olyan soknak,de bírni fogom ezt ? Főleg az időjárástól félek.Mennyi időt számoljak az útra,ha reggel 6-ra kell odaérnem ? Meg picit attól is félek hogy eleve fáradtan kezdek el dolgozni,vagy csak felfrissít a biciklizés előtte ? Bármilyen tapasztalatot szívesen fogadok :)
2015. ápr. 18. 14:43
 1/9 anonim ***** válasza:

egy közepesen edzett embernek ez a 7 km semmi.

laza tempóval is 20perc, vagy még annyi sem.

ha esik, vigyél esőkabátot, ha mindenáron bicajozni akarsz.

2015. ápr. 18. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

7 km elég kevés, annyitól nem fogsz elfáradni :) Pár nap alatt hozzászoksz, jót fog tenni az a kis mozgás munka előtt és után.


Szerintem egyedül a téli hónapok neccesek. Akkor is csak bringával fogsz tudni bejárni? Én novembertől február/márciusig nem bicóval megyek. Szerezz be egy sátorszerű esőkabátot amit össze lehet csomagolni picire(decathlonban van egy ezres kb), esőben az megvédi a ruhádat.


Azt nem tudom megmondani hogy mennyivel számolj, forgalomtól, lámpáktól és a te tempódtól függ. Tegyél egy próbautat!

2015. ápr. 18. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
Nálunk az egész család azzal jár évek óta, bár nekünk pont fele ennyi a távolság csak. Nagyon hideg téli időben veszünk csak néha bérletet, idén pl. nem is kellett. Nekünk 10-12 perc az út, úgyhogy a helyedben kb. 25 percet számolnék, annyi idő alatt tuti megvan ha nincs nagy emelkedő vagy óriási forgalom. + a lezárással kell még kalkulálni, az eltud venni még pár percet.
2015. ápr. 18. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:

Én 15 km-re járok bringával dolgozni. Kitűnő edzés a versenyekhez. Télen is azzal jártam, maszkban -8 fokig nincs gondom. Esőben esőkabát, ha akarsz, én azt nem használok, mert nem szellőzik. Munkahelyen átöltözöm.

A 7 km nem sok. Fel fog frissíteni, a munkavégzésre is jó hatással lesz, ráadásul független leszel a közlekedéstől.

2015. ápr. 18. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A 7 kilométer pont elég arra, hogy a reggeli csipát kivigye a szemedből. Időnként mikor elkap az ihlet hajnali 4-kor felkelek és 30 kilométert tekerek a melóba :P
2015. ápr. 18. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A munkahely jellegétől függően érdemes benn tartani egy nadrágot, cipőt. Ha irodai munka, akkor még többet is. Én egyébknét egy rossz nadrágban tekerek, ha reggel esik az eső, aztán benn lecserélem.

Ha 7 km-től elfáradsz, akkor jobb, ha be se mész,

2015. ápr. 18. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Bírni fogod, ha meg nem legalább hozzászoksz. :D Amúgy függ hogy milyen bicajjal mégy. Én nekem 6 km az 20-22 perc legyen 27 mert míg berakom meg lelakatolom. Én úgy szoktam csinálni, hogy este megnézem milyen lesz az idő holnap. Ha szeles, akkor korábban kelek fel vagy 10-15 perccel így nem kellesz aggódnom, ha nem tudom tartani a tempót. Bírni fogod nem olyan sok az a távolság. Meg nem is baj az, ha mozogsz egy kicsit, munka után levezeti a feszültséget, erősíti az immunrendszert, jó a szívnek, meg a tüdőnek. Azon kívül, szerintem nyugtató is, hogy azért tettem valamelyest az egészségemért.
2015. ápr. 18. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Az útvonaltervező 7,5 km-t ír pontosan,és 37 percet erre a távra biciklivel.Inkább többet számolok mint kevesebbet.Jó biciklim van szerencsére,azzal nem lesz gond,csak még világítást kell vennem rá.Köszi hogy írtatok :) Megnyugtat a tudat hogy más is jár rajtam kívül így :)
2015. ápr. 19. 05:05
 9/9 Krisz85 ***** válasza:

jelen! :D

5 km re dolgozom, de kertvárosban szoktam még bóklászni, hogy hosszabb legyen.


ne félj az időjárástól, addig félsz , míg nincs normális ruhád hozzá, rá kell költeni, de meghálálja magát, ami kell


kis méretű esőkabát

karszár, /karmelegítő/

sisakra esővédő húzat

sisak alá thermo sapka

eső kamásli ,vagy neoprém is jó


ezekkel sima ügy lesz a tekerés, és szakadó esőben sem lesz gond eltekerned a munkába


Én úgy csinálom, hogy van egy benti ciőm és egy benti nadrágom az ingemet vagy polómat pedig viszem mindig magammal,/+ 1 tiszta alsót is viszek naponta, mert ha esik akkor átázik ami rajtam van/ váltózoknit is viszek


ami mindig a táskámban van a thermo sapka, karszág ha hideg van és az esőkamásli és sisak húzat eső esetére


Nem leszel fáradt, fel fogsz frissülni hidd el, jót tesz a reggeli mozgás, csak hozzá kell szoknod, illetve úgysem mész akkora tempót hogy gondot jelentsen szerintem.


A munkakezdés előtt 15 p el szoktam beérni, átöltözés, tisztálkodás, bringa lakatolás egyebek, illetve nem kések el ha esetleg eldefektelnék / 5 év alatt 1 defektem volt munkába járás közben, azt is én cs**tem el, mert kicsit lapos volt a hátsóm és felütöttem a vonatsíneken áthaladáskor/.


szerintem indulj el 5:15 kor és nézd meg h kb mikorra érsz be normál tempó mellett és ehez igazítsd, nagyon megéri, nekem mivel nincs normális bkv járat 1 óra lenne tömegközlekedéssel 14 perc alatt vagyok bennt úgy hogy sietek és van egy csomó jelzőlámpás kereszteződés is ahol áthaladok országútival, megéri bringával járni?!!! :-)

2015. ápr. 25. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!