Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mondanátok olyan bicikli...

Mondanátok olyan bicikli lámpa márkákat, fajtákat, amik nehezebben esnek szét vagy törnek össze, illetve nehezebben romlanak el, mint az átlag?

Figyelt kérdés

Pár száz ft-ért márt teljes készletet is lehet kapni, de ezek annyit is érnek. Nekem is van egy tucat lámpám, de mind vagy szétesett vagy eltörött vagy kiégett. Sok ismerősömnek van ripszszalaggal felerősítve a lámpája a biciklire.

Létezik tartós kerékpáros lámpa?



2015. ápr. 24. 12:51
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a bikefun és a cateye abszolút bejönnek...
2015. ápr. 24. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem velotech van. Fém,vízálló, és jó a fényereje. Városban jó. És csak 2200Ft volt. A nagy lámpatesztben is nagyon jó ár/érték arányúnak írták, és sok drágább lámpánál jóval erősebb a fénye.
2015. ápr. 24. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Természetesen létezik. Majdnem minden amit nem a tescóban/auchanban vagy kínai picon veszel hanem kerékpárboltban, esetleg más sportáruházban (pl. decathlon) veszel tartósabb lesz, azok már ténylegesen úgy vannak kitalálva ,hogy mivel kerékpáron van bírja a rázkódást legyen minimum cseppálló stb.

Én is Velotech hátsó lámpát használok, elölre meg felraktam egy lithium akksis cree ledes elemlámpát.... egyelőre az van bár kicsit haldoklik mostanság...


Cateye, BBB, velotech, bikefun, blackburn, sigma stb. ezeket nyugodtan vegyed....


És jól is írtad egyébként a kérdés magyarázatában: a pár 100 Ft-os lámpa annyit is ér (vagy annyit sem)....

Nekem a hátsó lámpám egy velotech Bananas, ami 890 Ft volt.... ez is elég olcsó, de iszonyat fénye van és remekül felszerelhető bármilyen vastagságú nyeregcsőre....remek kis lámpa... :) => azért nem kell rá vagyonokat költeni, bár egy jó első lámpa azért nem olcsó (amivel te is látsz rendesen)

2015. ápr. 24. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Most az Aldiban lehet kapni Bikemate márkájú lámpát félparabola tükörrel, mint az autók tompítottja ahhoz hasonló elven vetít, vagyis nem vakít, ha jól be van állítva.


Vízállóan jól rögzül az elemtartó részéhez és még a fénye is egészen jó, ahhoz képest, hogy csak 1 Wattos.

Na meg ahhoz képest, hogy csak 2.500-,Ft az ára.

Ezért az árért adnak 8 db AAA-s elemet és az elsőn kívül még egy hátsó lámpát is. Masszív. Erősen elfordítva jön csak le a hátsó része az elemekkel, mert egy gumi gyűrű van közte illesztésnek ami szorosan fogja spontán elfordulás ellen.

2015. ápr. 25. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Egon Noiro ***** válasza:
100%

Szia! Márkát sajnos nem tudok írni, de hasonló gondom volt évekig nekem is és el tudom mondani mi vált be:

Úgy tapasztaltam, hogy bármilyen (általam is megfizethető) lámpát teszek fel rá a rázkódás max egy szezon alatt kinyírja. Éppen ezért a rázkódás elkerülése érdekében a csomagtartómon levő táskára teszem a hátsó lámpát, ez már eleget tompít, a hátsó lámpám már három éve üzemel. Előre fejlámpát használok cree leddel. Olcsó volt de jó erős a fénye és ráadásul oda világít ahova nézek, emellett a saját testem a rázkódáscsillapítója, így ez is kibírt már két szezont. Tehát a szett nem drága de használható és hasznos. Sok szerencsét!

2015. ápr. 25. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Esetleg létezik fémből készült lámpa?
2015. máj. 2. 09:35
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
A velotech az az.
2015. máj. 2. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
57%

Neked valami ilyesmi kellne, gondolom én:

[link]


Így világít..

Először elvonul három hagyományos lámpás bicikli a fal mellett, azután felkapcsolom a képen láthatót:

https://www.youtube.com/watch?v=mGLKpscbXD4


Egy a baj, ebből csak ez az egyetlen darab készült a világon, ugyanis saját terv és saját készítésű. Videó kézi kamera akkuról (3db-ról) működik több mint 6 órán keresztül.

2015. máj. 3. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!