Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mi a neve ennek a ritka...

Mi a neve ennek a ritka hajtásrendszernek?

Figyelt kérdés

Nagyon kevés Dirt és DH bringán láttam már olyan hajtásrendszert, hogy két lánc helyezkedik el párhuzamosan egymás mellett (nyilván két különböző lánctányér és fogaskeréksor is vele együtt) és ahol nagy az áttétel, ott van mellette a másik lánc amin meg kicsi az áttétel és egyszerre hajtja meg mindkettőt.. nehéz így elmagyarázni, de remélem érthető.


Sajnos képekkel sem tudok szolgálni mert hiába próbálkozom a googlen, nem találok még hasonlót sem.. :(


Mi a neve ennek a rendszernek? Miért alkalmazzák?



2015. máj. 8. 23:48
 1/3 anonim ***** válasza:

Bevallom oszinten, hogy ilyenrol meg nem is hallottam. Elkepzelni sem nagyon tudom, hiszen a kulonbozo atteteleken mas-mas sebesseggel forog.


Erdeklodve varom masok valaszat, mert ha van ilyen, arra en is kivancsi lennek.

2015. máj. 9. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem valamit elnéztél, mert ilyen nincs széria bringákon. Dirt bicajokon ráadásul a hajtás szinte lényegtelen.

Ami viszont létezik egyes DH kerékpárokon, az a gearbox. Ott lehet 2 lánc, de azok nem párhuzamosan futnak.

[link]

2015. máj. 9. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Utolsó: És ennek milyen előnyei, hátrányai vannak a hagyományos rendszerekhez képest?
2015. máj. 9. 14:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!