Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Bowdenek rezgése és rossz...

Bowdenek rezgése és rossz úton zavaró hangja ellen mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Nagyon komoly probléma de engem zavar.

A fék és váltóbowdenek a vázra ugye tartószemekkel vannak rögzítve. De a tartószemek nagyobb mint kéne a bowden lazán ül benne és minden egyes úthibára beremeg és zajt kelt. Rossz úton olyan hangja van mintha mindjárt szétesne az egész.


Mit lehet tenni? Mostani megoldás sufnituning: szigetelőszalaggal a vázhoz fogattam. De hogy néz ki.

Más ötlet?


2015. máj. 9. 11:44
 1/10 anonim ***** válasza:
Megnöveled a bowdenház átmérőjét pl. zsugorcsövekkel a kívánt méretre.
2015. máj. 9. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
persze ehhez ki kéne bontani az egész bowdenezést mert a felfogatók fixek és a zsugorcsőhöz le kell szedni a bowdent
2015. máj. 9. 11:54
 3/10 anonim ***** válasza:
Nekem ilyen gumigyuruk vannak rajta 3db bowdenenkent ... es igen, ehhez vissza kell bontani a bowdenezest.
2015. máj. 9. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Van az igényes megoldás és a könnyű megoldás. Igényes és könnyű sajnos nem nagyon:D Esetleg ha tudod kicsit mozgatni a bowdent, akkor elhúzod, és arra a részre ami alapvetően érintkezne a tartószemmel csinálsz egy bütyköt szigszalaggal (akkorát, hogy azért belecsússzon, de játéka már ne nagyon legyen). Ez viszonylag könnyen kivitelezhető, és szebb mintha a vázhoz ragasztanád oda.
2015. máj. 9. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Most arról beszélsz, hogy a két szem között szabadon feszül a bovden és ott muzsikál? Kihúzod a bovdent és a szabadon feszülő részre ráhúzol egy szimpatikus méretű vezetékszigetelést. És ezt csináltam, teljesen penge.
2015. máj. 10. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Is.

Sajnos nekem a fogatóban is rezeg.


Most arról beszélsz, hogy a két szem között szabadon feszül a bovden és ott muzsikál?

2015. máj. 10. 14:27
 7/10 Alex Fly ***** válasza:
Esetleg vastagabb kupakot nem próbáltál nézni?
2015. máj. 10. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Kupakot? MI az?
2015. máj. 10. 19:16
 9/10 Alex Fly ***** válasza:
Amit a bowdenház végére teszel, mielőtt beszereled.
2015. máj. 10. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Wadmalac ***** válasza:

Azért nagyok azok a szemek, mert a bowdenház-végek rá vannak számolva.

[link]

[link]

[link]

[link]


Ha neked ez hiányzik, akkor lötyöghet is.

A pótláshoz nem úszod meg a bowden kifűzést.


A vázon zörgő szabad szálhoz meg:

[link]

[link]

[link]

2015. máj. 11. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!