Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Melyik biztonságosabb a...

Melyik biztonságosabb a kulcsos zár vagy a kombinációs?

Figyelt kérdés

Nem vennék valami drágát ha valaki mondana egy márkát hogy ezt nem vágják szét.


sztem eurosport vagy hol vennék 2-3ezerért



2015. máj. 16. 17:58
 1/8 anonim ***** válasza:
A 2-3 ezres ránézésre nyílik annyira fos. Abban a kategóriában tök mindegy, hogy milyet veszel. De a 10e-est is elvágják csak nehezebbe.
2015. máj. 16. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
nincs olyan, amit nem vágnak el, de a 2-3 ezrest sok esetben elvágni se szükszéges, egyszerűen szét lehet ugrasztani, ha ismered a módját, márpedig a biciklilopásra szakosodott rétin**er ismeri...
2015. máj. 16. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
2-3 ezerért barkácsboltban veszel kb. 70 centit valamelyik 10 mm körüli láncukból, aztán ráraksz egy középszar lakatot és mindjárt jóval előrébb vagy, mint az eurosportos kábelköteggel.
2015. máj. 17. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

m1 többet nem áldozok rá

De a lényeg, hogy melyik jobb kombinációs vagy kulcsos?


Ha valaki annyiira akar bicikilit lopni ugy is ellopja hiába raknék rá 10ezrest is

2015. máj. 17. 13:21
 5/8 anonim válasza:

Nem áldozol rá többet -- mennyit ér neked akkor a biciklid?


Amúgy egy kis útmutató a lakatokhoz:


https://www.youtube.com/watch?v=tauVZScXCYo

2015. máj. 17. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Arra próbáltak a többiek rávilágítani, hogy teljesen mindegy, hogy kombinációs vagy kulcsos-e a zár, ilyen áron szinte csak semmit nem érő kábelt kapsz, amit egy sima kézi csípőfogóval 10-15 másodperc alatt lebont még egy 5 éves gyerek is.

Kábelnek senki sem fogja elkezdeni feltörni a zárszerkezetét, mert akármilyen szar az is, sokkal könnyebb elvágni a drótot. Ezért tökéletesen mindegy a dolog. De ha már mindenképp ezen rágod magad akkor jobb a kulcsos. Van itthon olyan kombinációs záram, aminek nem tudom a kódját, úgy nyitom ki, hogy érzem, mikor állítottam jó helyre. De mondom, nem ezen fog múlni a dolog.

Hogyha ahogy fent tanácsoltam vennél egy láncot, amire ráraknál egy lakatot még jó eséllyel kijönnél 2-3k-ból és a kerékpárod sem 20 másodperc lenne ellopni, de a te dolgod. Csak nincs sok értelme úgy kérdezni, ha utána nem figyel az ember (a nála nyilván hozzáértőbb) válaszokra.

2015. máj. 18. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Wadmalac ***** válasza:

A két-háromezer forintos zárakat egy agresszívebb házinyúl elrágja.

Az ilyen kategóriájú számzárakat meg én kinyitom neked kb. két perc alatt.

A jobb minőségű zárak sem atombiztosak, de lassabban, drágább eszközökkel, vagy állati feltűnő akcióval iktathatóak ki, jó eséllyel a rutintalan tolvajon kifognak, a rutinosak meg már ránézésre inkább könnyebb prédát választanak.

A lopás esélyét csökkenti. De persze és sajnos nem nullára.

2015. máj. 18. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Oké kulcsos köszi!
2015. máj. 18. 21:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!