Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Tudtok biztonságosabb konditer...

Tudtok biztonságosabb konditermet Budapest belső kerületeiben? (leírásban tovább)

Figyelt kérdés
Nagyon vézna 17 éves fiú vagyok, 180 cm 63 kg változtatni akarok, de már hónapok óta nincs bátorságom lemenni konditerembe, mert félek hogy kiröhögnek a többiek, meg beszólnak hogy csak ennyit bírok, hú de kemény vagy stb. Osztály társaim közül van valamilyen harcművészetet tanuló srác épp elég ha oltogat folyton nem akarom hogy a konditerembe ahova megyek és fizetek ott is el kelljen viselni hasonlókat.
2015. jan. 4. 11:57
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Előbb a lelkedet és az önbizalmadat kellene rendbe tenni, szerintem 1. saját testsúlyos erősítéssel kezdj (egyedül, otthon) 2... boxolj, és esetleg kend el a harcművész kölyök arcát. Ezt tudod hogy kell? Kedvesen kihívod majd egy sparrinra, ebben semmi durvulás vagy büntethető dolog nincs. Viszont a legtöbb harcbűvész igazából gyenge, mert sz.arul tanítják őket (persze ezt ők nem tudják).


Te boxolj, úgyis alap sport egy korodbeli srácnak, jót fog tenni az önbizalmadnak és még az átlagos beképzelt majomnál igazából erősebb leszel, azért ez nem rossz.

2015. jan. 4. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ettől ne félj. Normális emberek nem röhögnek ki senkit a kondiban AZÉRT, mert kezdő, mert vékony és nem egy Arnold!


Azt szokták kiröhögni, aki nagy arccal lemegy 55 kilósan a terembe magára aggatva súlyos tízezrekért a göncöket, issza kétpofára a shaket aztán a rudat nem bírja kinyomni 4x egymás után, de a tükör előtt tud feszíteni meg hajat fésülni.


Menj le nyugodtan, szerényen, kérj segítséget a teremben ott lévő edzőtől - minden jobb teremben van (ez a dolga, semmi szégyellnivaló nincs benne), kérd meg, hogy javasoljon neked pár feladatot. Ne várd, hogy egy "magánedzést" tart neked, mert az nem dolga, de biztos, hogy fog abban segíteni, hogy melyik gépeket használd és hogyan kell szabályosan használni.


Tartsd be az etikettet a teremben! NAGYON FONTOS! Egy részről mert ha a régi motorosok látják rajtad, hogy tiszteled az edzőtársakat, tiszteled a termet akkor ők is úgy fognak hozzád állni, míg ha összeizzadod a padot, széthagyod a súlyokat, stoppolod a gépeket akkor nem lesznek boldogok...


[link]


Végül pedig egyszerűen válasszo olyan időpontot, amikor nincs teltház. Ezt terme válogatja, van, ahol délelőtt vannak sokan, van, ahol délután vagy este. Figyeld ki, esetleg a recepciós kérdezd meg (célravezetőbb).

2015. jan. 4. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
És köszönj ha be- és kilépsz a terembe vagy az öltözőbe.
2015. jan. 4. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Sehol sem esznek meg:) Én annó 185/53 voltam:D mégse szóltak be.
2015. jan. 4. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 zholee ***** válasza:
Ha nagyon nem mersz és félsz hogy bénázni fogsz, kérj segítséget egy normális edzőtől ameddig nem érzed úgy hogy egyedül is simán megy. Amúgy nem tudom hogy ki hogy van vele, de én nem kiröhögni szoktam aki nagyon kövér vagy vézna, hanem tisztelni, hogy próbál tenni ellene.
2015. jan. 4. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Önbizalom majd jön az edzéssel felszedett kilókkal, de fejben magadnak is tenned kell érte (ne becsméreld magad, ne kínozd magad negatív gondolatokkal). Ha kell googlizz ilyesmit hogy önbizalom növelés. Merészkedj mindig ismeretlen területre, kerülj ki a komfort zónádból, ha új dolgokat ismersz meg segíthet.


Teremtől meg ne félj. Amit a többiek leírtak teljesen helytálló (ne félj hangosan köszönni, legyél barátságos, és a terem etikett betartása), én 99%ban soha nem találkoztam azzal az előítélettel hogy bunkók a teremben a testépíők, vagy lenézőek. Rengeteg esetben maguktól próbáltak segíteni, biztattak.

2015. jan. 4. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
szerintem is ha változtatni akarsz magadon,akkor azt mentálisan és funkcionálisan kellene jelen esetben,ezért boksz edzésre menj.
2015. jan. 4. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!