Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Napi 5-8 óra biciklizés?

Napi 5-8 óra biciklizés?

Figyelt kérdés
Sziasztok a történet röviden annyi, hogy eléggé antifitnesz vagyok, eddig is volt biciklim, de most kaptam egy nagyon kényelmes drágább árkategóriájú biciklit, eleinte napi 1-2 egyre több lett, elkezdtem fogyni (ami igazán rám fér) és a lábam izmosodni. 15 éves vagyok, és kicsit félek, hogy ennyi intenzív hirtelen mozgástól lesz valami bajom. Folytassam vagy inkább biciklizzek kevesebbet?

2015. jún. 27. 14:43
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
oh, bocsánat! az 5-8 órát úgy értem, hogy néha meg-meg állok pihenni ez az 5-8 órából elvesz kb 1-1,5 órát
2015. jún. 27. 14:45
 2/13 anonim ***** válasza:
Az 5-8 óra feleslegesen sok. Elég napi 1-2 óra, de az intenzív legyen.
2015. jún. 27. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
De én ezt szórakozásból csinálom. És lehet tőle valami bajom?
2015. jún. 27. 14:58
 4/13 anonim ***** válasza:

ha nem fáradsz el akkor csinálhatod, de egyél rendesen hogy bírja is a szervezeted meg én szednék valami multi vitamint is.

hol biciklizel ennyit? túrázni jársz el? vagy a várost tekered körbe?

2015. jún. 27. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

15 évesen engem sem lehetett volna bombával sem kirobbantani a nyeregből... max annyi bajod lehet belőle, hogy 30 éves korodban, majd minden üzemorvos azzal kezdi miután meghallgatja a szívedet, hogy:

Nahát ön sportolt valamit?

2015. jún. 27. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
5-8 óra alatt rengeteg kalóriát égetsz el, azt pótolni is kell. Oké most jól jön a fogyás, de később?
2015. jún. 28. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Ha olyan rengeteg kalóriát égetne, túledzené magát pillanatok alatt és nem biciklizne... egy gyerek egész napos össze vissza bringázgatását ne hasonlítgassuk már egy pl országúti bringás edzéséhez... van ideje rá és szeret bringázni, legalább mozog valamit nem a monitort bámulja... erősen kétlem, hogy 100km-eket tekerne, reálisabbnak tartom a 25-30-at.
2015. jún. 28. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%

Sok folyadekot igyal!!! En is hasonloan sokat bringazom, de 5 hete nagyon racsesztem: veszekedes volt itthon ... gondoltam lesz4rom es elmegyek tekerni, de elfelejtettem feltolteni a kulacsomat es ut kozben sem jutott eszembe, hogy innom kellene (olyan ideges voltam). Nem is tekertem tul sokat, ~3ora mulva otthon is voltam.

Meg letudtam furodni, de utana olyan mellkasi szoritasom volt, hogy mentot kellett hivni ... a mentok egyenesen a mutobe vittek ... infarktusom lett. A szivemnek majdnem a fele odalett, pedig minden nap sportoltam odaig.

5 het utan ma voltam eloszor bringazni es folyamatosan figyeltem a pulzusomat ... basszus, mar egy hidra felmenni is megerolteto volt, pedig regebben akar 2x is felmentem Dobogokore egy nap alatt.

2015. jún. 28. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Mint mar irtam: sok folyadekot igyal! Lehet, hogy nem hasznos ez a valasz :) de ha nem fogadod meg a tanacsomat, akkor Te is ugy fogsz jarni mint en.
2015. jún. 29. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
8. Nehogy már kitaláld, hogy attól lesz szívinfarktusa, mert keveset iszik... neked akkor is lett volna, ha iszol eleget.
2015. jún. 29. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!