Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Sokan mondták már nekem, hogy...

Sokan mondták már nekem, hogy tudni kell, hogyan kell esni a biciklivel baleset esetén. Ez mit takarhat?

Figyelt kérdés
Az én módszerem, ami valószínűleg rossz, hogy még a földre érkezés előtt igyekszem a lehető leginkább elugrani a bicikliről, nehogy az is rám essen. Vannak "bevált taktikák"?
2015. júl. 4. 20:40
 1/9 anonim ***** válasza:

Igen, esni tudni kell, például nem szabad kitámasztani karral, mert annak törés a vége általában, meg kell próbálni átfordulni, és úgy csökkenteni a lendületet és hasonlók.


Ezzel csak az a gond, hogy elméletben persze mindenki marha nagy király, hogy hogyan kell esni, de a valóságban mikor a másodperc tizedrésze alatt kell döntést hoznod, akkor ha nincs készségszinten begyakorolva a dolog, akkor úgyis el fogod követni a tipikus amatőr hülyeségeket (pl kitámasztott karra esel). Akik pedig ezt terjesztik, azoknak megnézném, hogy hány %a tud valóban esni, vagy csak a szája jár, hogy ő mekkora guru.


Szóval igazából teljesen igazuk van, ha tudsz jól esni rengeteg sérülést megúszhatsz, de ez nem úgy működik, hogy elolvasod a "Howto: esés" blogpostot a neten, és minden menni fog.

2015. júl. 4. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Azt gondolom kiskortól kezdve kell megtanulni esni. Ha "hozzá vagy szokva", akkor reflexből megtanulod mi a jó.
2015. júl. 4. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Az eses spd pedallal a leglatvanyosabb :) Mondjuk arrol engem is nerdekelnenek technikak...
2015. júl. 4. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
az SPD-t használó bringásnak a második telibe pofára esésnél kialakul az 5. érzéke, hogy előre megérzi a bajt, és kiakasztja a cipőt :P
2015. júl. 4. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Eddig 1700 km-t tekertem spd-vel, kétszer estem vele, azt is földes-kavicsos úton, szinte álló helyzetben. Nem kéne azt hinni outizás közben hogy montizok. :D Az első alkalommal meg tudtam szokni.
2015. júl. 4. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 tothp ***** válasza:
Egy Judo alapképzettség nem árt. Fejet védeni, tompítani. De nincs két egyforma esés. Én zakóztam már nagyokat, nagy tempóval, de a legnagyobb sérülésem állóhelyzetben eldőlésből keletkezett.
2015. júl. 5. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Mindenkepp azt keruld hogy konyekkel es terddel erkezz a foldre. Ugy a legkisebb az utes ha legelosszor a kezed eri a talajt es hassan vegiggurulsz a karodon ugy hogy az oldaladdal erkezz a foldre. A fejedet is mindig huzd be es jatsd elore.
2015. aug. 23. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha elütnek, vagy hirtelen kimegy alólad a bicikli, esélyed sincs reagálni, de van több küzdősport, ahol tanítják az esést, előfordulhat olyan szituáció, amikor jól köhet.
2015. okt. 22. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 BBAdamsky válasza:

Én 2 napja indultam útnak éjszaka szingli biciklimmel, és fagyott az út, de ennek akkor még nem voltam tudatában, hiába látszott, hogy csillog az úttest.

egy kereszteződésen át tekertem 25km/h környékével érzésem szerint, ami után az egyenesen továbbhaladó út erősen macskaköves volt, nem akartam szétrázódni, gondoltam, felmegyek jobbra a járdára a kereszteződésből.


elkezdtem jobbra fordítani a kormányt, és dőlni minimálisan, de ez pont elég volt ahhoz, hogy az első kerék tovább csússzon előre, én meg már túlságosan is bedőltem, kiment a bicó oldalra, és a jobb vállamon, és az övre tett U-lakattal a csípőmön korcsolyáztam végig a kereszteződés közepétől a járda padkáig úgy, hogy közben a kormányt el se eresztettem. a bukó is leérhetett a vállam fölött az aszfaltra, és behúzott nyakkal lestem ki a szemüvegem mögül, hogy vajon megállok-e a padka előtt, vagy felugrik -e rá a vállam nagy fájdalmak közepette..


végül megálltam pont előtte, és miután nagy levegőt vettem hitetlenkedés közben, felálltam a kezemben felejtett bringakormánnyal együtt.


szóval megúsztam egy horzsolással a vállamon, egy lila folttal a csípőmön, és egy vágás alakú sebbel valahol a csípőm alatt, a combom oldalán-tetején (nem tudom, hogy az U lakat segített-e, vagy ártott)


judo-ztam régen, tanultunk is esni, és kigurulni ugrásokat, eséseket, később parkour-oztam is pár éven át, de ha bicikli van a lábad között, akkor sztem nem nagyon tudsz technikázni, csak eldőlsz, és reméled, hogy marad belőled még valami az aszfalt radírozó ölelése után


1 éve egykézzel tekertem, hogy megnézzem a gps-t a jobb kezemben, amikor vészfékeznem kellett, és reflexből húztam be az első féket.


Azt hiszem, egy t eljes előreszaltó lett belőle, de 180 fok csavarással is, mert szabályosan háttal érkeztem, menetirány fele mutató fej iránnyal, és a bal kezemmel akkor is fogva maradt a kormány, csak akkor a táskámban volt az U lakat a táskámban, és az tartotta a protektor szerepét


Ott jobban felhorzsolódott a jobb könyököm is, és szerintem a jobb hátam / vállam határa is, illetve egyéb horzsolások itt ott a lábamon


ha nem jeges az út, akkor kedvezőtlenebb a súrlódás..


Ezek alapján nekem két szerencsésebb esésem volt, és megoldhatatlan lett volna, hogy eldobjam magamtól a bringát, el se jutottam volna addig

2016. jan. 18. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!