Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Országúti biciklizés mit...

Országúti biciklizés mit fejleszt a testen?

Figyelt kérdés

Nemrég vettem egyet, de előtte is nagyon sokat bicikliztem és az lenne a kérdésem hogy a lábon kívül fejleszt-e valamit?


A felsőtesten is meglátszik a biciklizés?


Azt mondják hogy a biciklizéstől nem lehet fejlődni semmit, de szerintem ez nem igaz, mert vannak különböző mozgásformák, de nem tudom hogy ezek mennyire hatnak az éppen igénybe vett végtagokra.


Azt megmondom hogy nem azért vettem hogy izmosodjak.


2015. júl. 27. 16:51
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha sokat biciklizel, és leégeted magadról a zsírt, akkor nyilván szálkás lesz a felsőtested is, de semmi több.


Attól, hogy markolod a kormányt, a karod, vállad stb. izmai még nem fognak fejlődni. Jó, annál nyilván többet ér, mintha az egeret tologatod egész nap, de nem sokkal. Némileg erősebb lesz a karod, mintha otthon punnyadnál, de nem lesznek látványosabb izmaid.


Combot, feneket stb. persze nyilván fejleszti az országúti, de ebben meg - szerintem - csak nüansznyi különbségek lehetnek mondjuk egy túrabiciklihez képest. Kicsit más szögben fejted ki az erőt, kicsit más izomrostok lesznek hangsúlyosabbak, de csak ennyi.

2015. júl. 27. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Miért mindenki csak a külsőségeket számítja fejlődésnek? Erősebb lesz a szív, a tüdő, és jobb a keringés.
2015. júl. 27. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Kerekparozas nem testfejleszto sport, hanem allokepessegi es technikai sport. Az allokepessegi sportokban pont nem a kidolgozott test a lenyeg, hiszen a sajat testsullyoddal dolgozol, ezert nem mindegy, hogy mekkora tomeget kell megmozgatnod. Az allokepessegi sportokban altalaban inkabb cingar, szikar es szivos testalkatod lesz, mint a hosszutavfutoknak es a kerekparosoknak is.
2015. júl. 28. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Wadmalac ***** válasza:
Tekerj sokat hegynek fel. Ott aztán (főleg nyeregből kiállva) mozog minden, kar, váll, hátizom.
2015. júl. 28. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!