Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Országúti vagy Mountain bike?

Országúti vagy Mountain bike?

Figyelt kérdés

A kérdésem az lenne hogy melyik típusú kerékpár lenne az igazi.

Használata: Balaton Felvidék, Balaton északi part de a déli is egyszer egyszer, Budapest.

Magamról: Szeretek gyorsan menni és hosszú távokat megtenni, néha néha terepre-->(ha országútim lesz akkor nem). Általába bicikli úton( amit persze tudok hogy ide nem ajánlott a monti). Viszont ha veszek egy országúti nem akarom rendszeresen centíroztatni.



2015. szept. 5. 15:05
 1/7 anonim ***** válasza:

Valamiért azt hiszik az emberek, hogy az orságúti kerekek papírból vannak, pedig közelről sem.

Én a leírásod alapján azt mondanám, hogy egy cross bringa lenne ideális, amivel aszfalton is tudsz tempósan haladni, és földúton is megállja a helyét.

2015. szept. 5. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Amilyen a Balaton körül a bringaút minősége én is inkább cross-trekking, ha komolyabb terepre is mennél akkor pedig 29er montit ajánlanék.
2015. szept. 5. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 tothp ***** válasza:
Trekking. a 29-ert meg felejtsd el. Úri huncutság.
2015. szept. 5. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Alex Fly ***** válasza:
Vagy ciklokrossz.
2015. szept. 6. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az egyik terepre van, a masik aszfaltra. Donts olyan szempont alapjan, hogy inkabb milyen utviszonyok kozott fogod hasznalni.

Butykos terepgumi nem jo aszfalton, ha varosba valo kereket raksz ra, akkor a terepen nem fogod tudni kihasznalni a lenyeget.

Aszfaltra valo kerekpar innkabb rendes utra valo, de azert elmegy a ramatyabb utakon is.


En eloszor montit vettem, nem sokkal utana vettem egy orszagutit is. Felvaltva hasznaltam egy darabig, de vegul is az orszaguti maradt meg, a montit eladtam.

2015. szept. 7. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Nekem két kerékpárom van - van egy olcsóbb kategóriába tartozó monti és egy országúti versenykerékpárom.



A környékünkön felváltva vannak dombos és sík utak és persze vannak rosszabb és jobb minőségű utak. Mielőtt elindulnék választok melyik kerékpárt használom ha túrázni megyek az útviszonyoknak megfelelően.

2015. szept. 7. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
outi! ember,gondolkodj már! nem jobb 50-el csapatni aszfalton, segged alatt 9,5 bar-al ,mint terepen, sárban dagonyázni?életemben nem montiztam még,nem is akarok, de az outiról tapasztalatból beszélek.
2015. szept. 16. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!