Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Országúti kerékpár testsúly...

Országúti kerékpár testsúly korlát?

Figyelt kérdés
94kg vagyok és most az mtb mellé vásárolnék egy országúti kerékpárt. Elsősorban sport, edzés szempontjából. Nyilván minőségi kerékpárban gondolkodom, Giant Defy 3 van jelenleg terítéken, de ez még változhat. Full alu váz vagy esetleg karbon villa. Ahogy utána nézegettem országútinál több helyen is a 120kg +/- 5 kg az ajánlott korlát. Lehet-e probléma?

2015. szept. 24. 15:39
 1/10 anonim válasza:
Szerintem a karbon nem bírja, a fém meg a hegesztéseknél eltörhet, mert a magyar utak nagyon zötyögősek.
2015. szept. 24. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Körülbelül 3 éve rendszeresen hegyi kerékpározom zemplén, bükk, mátra, tátra. Alu vázas szintén Giant (trance2) kerékpárral, és igazán jártam már úttalan utakon ahol be-be csúszik egy két erősebb dropp is, simán kibír, minden gond nélkül. Az országúti kicsit távol áll tőlem, így ezért érdeklődöm, nem mindig van lehetőségem felmenni a hegyek közé, alföldi gyerek lévén. Így nem gondolom, hogy a hegesztés eltörhet akár országútinál is. Elsősorban kerekekre gondoltam, küllők, fékezésnél csavarodás, karbon villa. Mtb-nél nagyobb fékerőt kifejtő hidraulikus szerkezet van alattam, és ott nincs gond a csavarodással és semmi mással sem. Természetesen most a magyar utakat felejtsük el, mert nem feltétlen akarok minden kátyút megfogni, van szemem ki tudom kerülni. :)
2015. szept. 24. 16:06
 3/10 anonim ***** válasza:
2015. szept. 24. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2015. szept. 24. 19:05
 5/10 tothp ***** válasza:

100 kilo vagyok 20 éve hajtok egy (akkori) felső középkategóriás muffolt acélvázat. 32 küllős aeros Mavic felni. Még nem adta meg magát soha.

Kátyúkkal vigyázni, a lehető legszélesebb gumit használni a lehető legnagyobb nyomáson.

Karbont nem ismerem de szerintem bírná. csak a franc se adna ki annyit érte. Én a vasban hiszek (a titánban is, de az még drágább)

2015. szept. 25. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

A karbon nagyon jó, az alu is nagyon merev, de az ráz is.

Ha 120 kg van megadva, nem lesz gond a 94-gyel. Vannak viszont kifejezetten könnyű, optimalizált vázak, ott akár 90 sőt 70 kilós korlát is lehet, bár ezek elég drága cuccok. A másik amivel még gond lehet a kerék, ott sem árt csekkolni, nincs-e súlykorlát.

2015. szept. 26. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a segítséget, tegnapi nap meg is vásároltam a bringát (Giant Defy 3), végül karbon villa mellett döntöttem, nagyon merev az egész bringa, kerekekkel sincs gond, erős dt küllők. :)


MTB után erősen szokni kell. :D


Kép: [link]

2015. szept. 28. 10:53
 8/10 anonim ***** válasza:
Hát füvön biztos...:)
2015. szept. 28. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Ott biztos, úgy az egész merevségét nah meg a kormányt is mtb-n 82 centi országútin meg nem tudom nem mértem még meg, de így szemre vagy 40 centi. :D
2015. szept. 29. 14:48
 10/10 tothp ***** válasza:
normálisan válszélesség 40-46 cm.
2015. szept. 29. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!