Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mivel érdemes kezdeni a...

Mivel érdemes kezdeni a kerékpár fejlesztését?

Figyelt kérdés

Van egy 14es specialized crosstrailem.

(mechanikus tárcsafék, altus váltó)


[link]


Szerintetek mi legyen az első? Hidraulikus tárcsafék? Vagy a váltórendszert cserélnétek le?


Hosszabbtávú túrázásokra kéne :)


2016. jan. 14. 22:02
 1/7 tothp ***** válasza:

Milyen hosszabb távú túrákra gondolsz?

egynapos,többnapos? Utakon, terepen?

Ez meghatározza a "fejlesztési irányt"

2016. jan. 14. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

hosszabb egynapos (egésznapos). 70-100 km-es túrákra.


nagyobb részt aszfalt, kisebb részt terep.

2016. jan. 14. 22:29
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem egy ilyen biciklit én már nem fejlesztenék, ezek jól össze vannak rakva. Inkább a túráknak megfelelő kiegészítőket szereznék be (csomagtartó, táskák, gps-telefontartó, lámpa, stb) és a használatnak megfelelő gumikat.
2016. jan. 15. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én első körben váltanám a fékeket Avid BB7-re, ami fékerőben ver sok belépő hidraulikust. Így olcsóbban kijössz, mint ha az egész rendszert cserélnéd. Később a váltórendszert Aliviora, vagy Deore-ra, attól függően, hogy mennyi pénz áll rendelkezésre. Végül a hajtóművet integrált Aliviora.
2016. jan. 15. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 tothp ***** válasza:

Hármasnál a pont. Biztos fejbelőnétek érte, de efféle túrákhoz én a teleszkópot is lecserélném merev villára.

Szerintem többet árt, mint használ.

Nagynyomású aprómintás gumik. csomagtartók elöl, hátul. (még egynaposhoz is sokkal inkább táska, mint hátizsák.)

Értelmes világítás

Cserélni pedig azt, ami épp "elfogyott"

2016. jan. 15. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Fejleszteni a külső gumit, aztán SPD pedál+cipő kombóra váltás. Esetleg el lehet gondolkozni a fékeken, Te érzed mennyire jók.


Minden mást cserélni tényleg csak akkor érdemes, ha már használódtak rendesen, és amúgy is cserélnéd.

2016. jan. 15. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A hajtással. Az van legjobban igénybevéve minden bringán, mégis azon szoktak spórolni a gyártók egy bizonyos árszint alatt.


Konkrétan erre a biciklire én is egy integrált Alivio hajtóművet vennék (kb. 25 ezer magyar webshopokban, a Rose-nál egy 10-essel olcsóbb) és egy jó iparis hátsóagyat (Novatec, ~10 ezer).


Továbbá a fék is fontos hogy jó legyen, túrázásra szerintem nem kell hidraulikus, jobb az egyszerűbb bowdenes. Nem ismerem a Tektro Novela tipust, de az ára alapján nem képviselhet túl nagy minőséget... Az Avid BB7-et tartják a legjobb mechanikus féknek (Nekem ebből történetesen van egy eladó szettem :) )


A műanyag pedált is érdemes lecserélni, ha nem is SPD-re, legalább egy jó masszív alu darabra, klipsszel. Még akkor is sokat jelent, ha nem szorítod rá a lábfejedre annyira, hogy húzni is tudd, hanem csak "belebújósan" használod.

2016. jan. 16. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!