Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mennyi időnként érdemes...

Mennyi időnként érdemes átzsirozni a kerékpár alkatrészeit?

Figyelt kérdés
kerékcsapágyak,pedál csapágyai,kormánycsapágy stb
2016. jan. 24. 14:18
 1/10 anonim ***** válasza:
szezononként elég, ha nagyobb esőben vagy egyéb ilyen helyzetben volt használva akkor mindig utána
2016. jan. 24. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ha olajat használsz, akkor érdemes szezon elején, és végén.

Ha zsírt, akkor elég szezon elején. Vagy pedig ősszel lezsírozva teszed el, akkor tavasszal nem kell.

Illetve én akkor szoktam pluszban, ha sokat megyek földúton, mert akkor a por leszedi a zsírt.

2016. jan. 24. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
olajat csapágyaknál nem használunk, mert egyszerűen túl folyékony és nem marad meg rajta. A porral meg az a gond hogy a zsír megfogja és többet árt úgy mint használ, de nem szedi le a zsírréteget. Lánccal is ezért óvatosan, ne hagyjátok megfeketedni mert akkor már olajsáros az egész és csak kopik.
2016. jan. 24. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én minden szezon elején, illetve ha érzem, hogy nem forognak rendesen. De tisztítani is kell, nem csak zsírozni.
2016. jan. 24. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
az természetes, a szennyezett kenőanyagot nem keverjük bele a tisztába
2016. jan. 24. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 tothp ***** válasza:

Vera:

Az nem úgy van, hogy vagy-vagy. jellemzően csapágyakat zsírozunk. láncot, fék és váltó forgáspontokat (esetleg bowdent, ha nem teflontokos) olajozunk.


Racsni kazettánál pl: a csapágyat zsírozni, a kilincsművet olajozni kell (kéne)


A por nem szedi le a zsírt. csak beleragad és megeszi a csapágyat.

A sok víz kimossa a zsírt, de ami nagyobb baj, hogy vannak olyan pontok ahol a víz megáll. ha így teszi le a gépet, ott el kezd rozsdálni.

2016. jan. 24. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Sorry, jogos, csak a csapágyakra gondoltam.

De az furcsa, hogy ketten is írtátok, hogy a por nem szedi le a zsírt. Nekem nyáron leszedte.

2016. jan. 24. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
hol szedte le? lehet nem is a por, hanem valami más csak te nem tudsz róla!
2016. jan. 24. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Igazából más hatásnak nem volt kitéve. Eső egyetlen egyszer kapott el. Földúton viszont majdnem napi rendszerességgel mentem.

A lánc is csontszáraz lett szinte, meg az a csapágy, ami a hajtókarnál van (sorry, nem tudom a becsületes nevét :D).

2016. jan. 24. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Középcsapágy lesz az:) Egyébként ott szerintem valami gubanc van, a középcsapágy az egyik legvédettebb, legelzártabb a kerékpáron, kétszer annyi ideig ki szokta bírni karbantartás nélkül, mint a kerékcsapágy. Szedtem szét olyan 10+ évet állt kerékpárt, amiben a középcsapágy zsírügyileg igazából teljesen vállalható állapotban volt.
2016. jan. 26. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!