Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » 118 mm monoblokkom van,3...

118 mm monoblokkom van,3 lánckerekes hajtómű van gyárilag rajta. Ez elkopott, cseréje szükséges. Hol találok ilyet?

Figyelt kérdés
néztem bikepro-t,e-bike-t kérdezősködtem is,de nem válaszoltak eddig.Feltehetek nagyobb tengelyhossszhoz való hajtóművet úgy hogy jó is legyen?
2016. febr. 11. 17:59
 1/6 anonim ***** válasza:
Egy kerékpárszervízben kicserélik. A monoblokk cseréhez spéci szerszám kell, és mivel feltetted ezt a kérdés, nyilván nincs olyanod.
2016. febr. 11. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A Shimano specifikációiból meg kompatibilitási táblázataiból ki lehet bogarászni a tengelyhosszt (axle length), amit az egyes hajtóművekhez ajánlanak. Ez pl. 118-as tengelyhez passzol: Alivio M410-8. Csak vigyázz, mert van belőle Octalinkes is, az meg neked nem jó (már amennyiben most négyszöges monoblokkod van).
2016. febr. 12. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Alex Fly ***** válasza:
Kerékpárboltban. Bemész és mondod, hogy pl. Egy angol menetes, 118mm tengelyhosszal rendelkező négyszöges monoblokkot kérsz. Vagy ha konkrét %ípust szeretnél, akkor abból kérsz egy 118-ast.
2016. febr. 12. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Wadmalac ***** válasza:

Ha jól értem, a hajtómű a cserés, nem a tengely.


Én azt mondanám, meg kell venni az akármilyen új hajtókart, rápróbálni a régi monoblokkra, aztán úgyis látni fogod, jó-e. Ha a láncvonal máshol fut, ki tudod mérni, mennyire és akkor már le tudod nyomozni, mennyivel kell más tengelyméret.

A Shimano hajtókarjaihoz tényleg adott a tengelyméret. Én javasolnám azt, hogy mindenképpen csavarozott tárcsás hajtókart vegyél, mert akkor ezt a tengelyhossz-mizériát most kell először és utoljára eljátszanod, mert legközelebb max lánctányért cserélsz, nem komplett hajtókart.

2016. febr. 12. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
monoblokkot cseréltem már tavaly augusztusban.Mellesleg kapott még egy hétsebességes kazettás racsnit,egy komplett kerékkel,két sárvédőt,valamint az említett monoblokkot.Nem ördöngősség,helyes szerszámmal,türelemmel,józan paraszi érzékkel és egy kis műszaki ismerettel nincs lehetetlen.Az hogy dobjak rá egy akármilyen hajtókart,nálam nem játszik,mert lehetőleg interneten vásárolnám.Már csak azért is,mert ha bemegyek egy szakihoz,elprédikálom neki mire van szükségem,honnan tudjam,hogy azt kapom-e?A hajtókar hosszt még le tudom mérni,meg látom hogy négyszöges,de honnét tudjam,hogy tényleg 118mm monoblokkhoz passzol?Az se biztos,hogy megengedi,hogy ott előtte méricskéljek.Nesze paraszt,vigyed!Jó,megyek másik bolthoz,de annyit elfurikázom üzemanyagba számolva,hogy annyi erővel megrendelhetem.Néztem gyártói oldalakat,de az angol tudásom enyhén szólva foghíjas,ha mégis megtalálnám a nekem tetsző,megfelelő alkatrészt,hétszencség,hogy olyat nem forgalmaznak.Átvágtam a gordiuszi csomót,becsuktam a huszonkettes csapdáját,rendeltem egy másik monoblokkot, meg hozzávaló bontható lánckerekekkel rendelkező első lánckereket.Nekem most kell,utálok várni.Itt a jó idő,tekerhetnékem van.Mellesleg mükszik.Köszi mindenkinek a válaszokat.
2016. febr. 12. 17:00
 6/6 anonim ***** válasza:
Ja, tényleg a hajtómű cseréről szól a kérdés, ezt elkapkodtam :)
2016. febr. 12. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!