Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Milyen brniga lenne jó 192...

Milyen brniga lenne jó 192 cm/ 165 Kg -hoz országúti túrázáshoz?

Figyelt kérdés
A régi, egyfokozatú Orosz biciklim kifeküdt, nem lehet már reanimálni.

2016. ápr. 1. 15:03
 1/2 anonim ***** válasza:

Én hasonló dilemmával álltam szemben korábban, bár "csak" 120 kilóval. Montit vettem, mert az masszívabbnak tűnt, bár most már inkább trekkingbringát vennék. Hosszabb távra jobb a trekking. A strapabíróság a fontos, ezért a szupermarketes bringák természetesen kiesnek. Jó, ha van legalább első teleszkóp, mert az kirugózza valamelyest a tömeget, kevesebb dinamikus terhelés éri a szerkezetet. Ugyanez igaz a széles, ballonos gumikra. Nekem 2.1" szélességű gumijaim vannak, 3-4 bar között tartom őket.


Fontos a megfelelő méretválasztás is. A lényeg, hogy ne kelljen nagyon kihúznod a nyeregcsövet a kényelmes tekeréshez. Egy törött vázcsonk tanította ezt meg nekem, szerencsére hegesztés után már bírja. Testmagasság alapján Neked a 20-22 colos vázméret simán jó lehet, de ezt a bringaboltban érdemes kipróbálni, ott segítenek a nyereg beállításában is.

2016. ápr. 1. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
szerintem is trekkinget vegyél ehhez a súlyhoz, kényelmesebb is lesz. viszont mindképp merevvillásat vegyél, mert egy teleszkópot sem ilyen igénybevételre terveztek.
2016. ápr. 1. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!