Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Otthoni javításokra melyik...

Otthoni javításokra melyik bringajavító szerszámkészletet érdemes megvenni?

Figyelt kérdés

Ilyesmire gondoltam, csak nem tudom melyik márkát éri meg itthonra megvenni.


[link]


Több márka is van ilyen készletbe, de nem szeretnék gagyiba futni.A felszereltségük nagyjából ugyanaz.



2016. ápr. 13. 02:01
 1/5 tothp ***** válasza:
2016. ápr. 13. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Fogsz házilag láncot cserélni, centrírozni, hajtóművet és pedált szerelni meg más effélék?


A legtöbb mai bringához a mindennapi karbantartáshoz egyetlen fix méretű imbuszkulcs meg villáskulcs teljesen elég, ezer Ft-ért be lehet szerezni. A maradék huszonezerből meg hosszú évekig el tudod vinni egy-egy évi nagygenerálra szervizbe a bringát. Ha meg pl. új hajtóművet vagy pedált veszel, amihez spéci kulcs kell, úgyis ráteszik neked.

2016. ápr. 15. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem mar a centrirozas is fajdalmat okozott. 1 napig vacakoltunk vele ketten, aztan pont ugyanolyan volt, mintha szervizben 500Ft-ert megcsinaltak volna. 2-4szereset is kifizetnem.


Amit hasznalok: imbusz-keszlet, villaskulcs-keszlet, belsojavito-keszlet, pumpa-fejek. Lancleszedo talan meg jol jonne evente parszor.


Inkabb egy minosegi allo-pumpara kolts, meg egy kisebb utazo-keszletet allits ossze (potbelsovel).


Persze ha szervizelni akarsz, akkor meg en nem igy egyben vennem.

2016. ápr. 15. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Igen! - cserélek láncot, centírozok, újrafűzök kereket, váltót állítok be, stb. Itthon szervizelem a család mind a 7 biciklijét. Nem nagy durranás, csak a meglévő szerszámozottság a "régi tipusú" biciklikhez volt elég. A mai bringák már speciális szerszámokat igényelnek, de ezekben nem vagyok járatos. Ezért is tettem fel a kérdést.

(pl.egy gyerek MTB. sűrűbben kell szervizelni, mint egy felnőttét)

2016. ápr. 15. 10:55
 5/5 Alex Fly ***** válasza:

Nem biztos, hogy kész összeállítást érdemes venni. Lehet, hogy egyes clszerszámokat soha nem használsz, mások pedig hiányoznak.

Alapvetően egy jó villás- és imbuszkészlettel, csavarhúzóval és fogóval már el lehet indulni. Ehhez még pár célszerszám, amire szükség van és kész.

2017. márc. 12. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!