Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Schwinn-csepel hibalista....

HUN_Sector kérdése:

Schwinn-csepel hibalista. Találkozott valaki hasonlókkal? Ötlet?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Mielőtt elvinném szervizbe, egy-két hozzáértő tanácsot, észrevételt tisztelettel meghallgatnék. Nehogy még egy rózsaszín kormánydíszt is rám sózzanak (kis túlzással), hogy anélkül nem működik a kerékpár.


Szóval, van egy 5 éves schwinn-csepel city cruiserem (első tulaja vagyok). Van benne kb 400 km. Nem nagyon használtam, inkább a garázsban állt, vagy a garázs és a lakás közötti 500m-t tekertem le vele reggelenként. (Hé, +5 perc alvás sokat tud jelenteni).


Minap letekertem párommal Agárdra és kezdődtek a hibák:

- terhelésre ledobja a láncot

- néha - a menetszükségletnél kisebb mértékű tekerésre nem fejt ki erőt a kerekekre az erőátviteli rendszer.

- egyre gyakrabban fordul elő (mondjuk 30 tekerésből egyszer, egyre nő a gyakorisága), hogy előre tekerésnél elakad a pedál, nagyobb erőkifejtésre megy csak tovább, egy hangos reccsenés kíséretében. Mint ha a fogaskerekek nem találnának bele a láncba. S emiatt teljesen leblokkol, igen balesetveszélyes.

- A kerregő, kattogó tekerés váltóbeállítást igényel, ha minden igaz.

- Minden irányban van egy fél ventis lötyögése a pedál teljes tengelyének.


Szerintetek mi, mik lehetnek a hibák, amiket ki kell majd javítaniuk és körülbelül mindez mekkora anyagi tétel lehet? Vashulladékként többet érhet? :)


A hasznos válaszokat ezúton is köszönöm.



2016. máj. 30. 09:37
 1/3 Wadmalac ***** válasza:
100%

"Minden irányban van egy fél ventis lötyögése a pedál teljes tengelyének."

Ha jól értelmezem, középrész szét van lazulva. A láncledobás valószínűleg ettől van.

A többi hiba vagy merevre rozsdásodott láncra, vagy beállt racsnira utal (néha szalajt, néha visszahajt).

2016. máj. 30. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat!
2016. máj. 31. 13:49
 3/3 Wadmalac ***** válasza:

Látatlanban sajnos csak tippelni tudtam én is.

Egy állványba fellógatva öt pedálforgatással elmondanám a teljes kórlapot, de így...

2016. máj. 31. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!