Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Minden nap biciklizen minimum...

Minden nap biciklizen minimum 30 percet de hétvégente 3-4 órákat is. Mikor biciklizem a combom, fenekem érzem hogy dolgozik mert fáj. A kérdésem az hogy mitől van hogy mégse feszes a fenekem, combom? Nagyon minimális narancsbőr is van

Figyelt kérdés

2016. júl. 4. 20:21
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem csak az ulestol faj a hatsom, de lehet azt is megdolgoztatja. Te merre tekersz amugy? En is szeretnek tobb orat tekerni, de nincs otletem merre..egyebkent fenekre vannak nagyon profi gyakorlatok.
2016. júl. 4. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A bicajozás nem bőrfeszesítő krém, ha voltak a bőröd alatt zsírpárnák (vannak is, mert narancsbőrös vagy) azok nyilván kezdenek lassan eltűnni, így lóg a bőr. Az évek alatt megnyúlt bőr lassan fog visszahúzódni, nem egyszerre a zsírral! Nem spandex ez, hogy visszaránduljon a helyére! :D


30 perc alatt min. 10 (bizony, nem lötyögés kell) majd szép lassan akár 15-20km-t tekerj dombos környéken, az majd használ is valamit, ha tényleg fogyni szeretnél combról! Mindig legyen benne egy szép nagy domb felfelé! Lefelé nem ér, a gurulás nem számít bele a napi edzésbe! :) Ha jó a hajtásod, akkor itt állva is tekerhetsz (70kg felett viszont nem ajánlom), majd érzed milyen testhelyzetben dolgozik inkább a popsi rész! Emellett más étrend és célzott gyakorlatok is kellenek! Narancsbőrre a sport mellé van masszázs és bőrfeszesítő krémek!

2016. júl. 5. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Azért megnézem, hogy egy fogyni vágyó ember,hogy teker 40-es átlagot mondjuk a mecsekben főleg úgy,hogy a "lefele nem számít".
2016. júl. 5. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
:-D Nem ilyen terepre gondoltam, csak finoman éreztettem vele, hogy ha bicajozásnak álcázza a gurulást ahogy kocogásnak a sétát, attól nem fog fogyni semmit! Sík terepen 40 egy jó cél, ha nem is tartja, de küzd érte, van cél, így menni fog!
2016. júl. 5. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Azért már a 30-as utazóhoz is több hónapot dolgozik egy kezdő. Ilyen célokkal amúgy én inkább a szint emelését javaslom,mint a sebességet. A sebességet majd a szint vonzza magával. Dombon fel jobban megfeszül a comb felső része és a fenék is. A hétköznapiakat meghagynám síknak, a hétvégieken folyamat emelném a szintet, ha sikerül egy bizonyos átlag felett menni.
2016. júl. 5. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Gabci von T1 ***** válasza:

Elsőként azt kellene kideríteni, hogy miért "fáj" az izom. Látatlanban azt mondom, rossz az üléspozíció, ilyenkor érzed hogy "dolgozik" aztán rövid időn belül elkezd fájni, mert rosszul van terhelve. Helyi szakszervizben, boltban kérj tanácsot, ott szemre megmondják, ha valami nem oké.

A hétköznapi 30 perc mozgáshoz tudni kellene a sportmúltad, a szervezeted működését... sokmindent. De ugyancsak látatlanban azt mondom, az kevés a zsírégetés beindításához. Olimpiai szintű állóképességi sportolók akár 12 perc után már zsírból fedezik az állóképességi intenzitású munkát, relatív edzetleneknek ez több, még egy edzetlennél akár 45 perc is eltelhet, mire a szervezet energianyerési módot vált. Mindenesetre az a 30 perc is több, mint a semmi, kalóriát égetsz, hormonszinted változik... nem akarok biológia órát tartani, jó, és kész! :)

Az emelkedőket szerintem hanyagold, maximum az össz edzéstáv elenyésző hányadában csináld, erőfeljesztés gyanánt. Lehetőleg síkon kerékpározz, viszonylag magas pedálfordulaton, a saját zsírégető intenzitásodon. Ez megint felvet pár kérdést - kering a neten pár formula, ami nem, életkor, max pulzus alapján hozzávetőlegesen kiszámítja a zónáid. Támpontnak jó.

A zsíranyagcseréd meg tudod támogatni pár dologgal, helyi konditeremben tudnak segíteni, milyen táplálékkiegészítőknek van egymással szinergikus hatása. Ha lenne ami nem világos, írj nyugodtan!

2016. júl. 15. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!