Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Van egy 4 méteres jó állapotú...

Hoti85 kérdése:

Van egy 4 méteres jó állapotú fa csónakom, aminek a külsejét szeretném lekezelni. Csak azt nem tudom mivel:kátrány, bitumenes alvázvédő. Melyik a legtartósabb és talán a legjobb megoldás? Előtte alumínium lemezzel vonjam be.

Figyelt kérdés

#festés #facsónak #horgász csónak #kátrányozás
2015. júl. 28. 13:25
 1/4 anonim ***** válasza:

[link]


Több lehetőséged van, attól is függően, hogy a csónak mennyire van "tiszta" állapotban, illetve mennyit vagy hajlandó költeni rá...

Ha még nem volt lekenve semmivel, akár a műgyantázás is szóba jöhet, ha már valami volt rákenve, akkor azt is figyelembe kell venni.

Kátrány, alvázvédő helyett inkább oldószeres, kenhető bitumenes kencét (bonobit) használj, ha a lekenés mellett döntesz.

A fenti linken találsz infókat, de elég sok a komment, lehet egyszerűbb ismét feltenni a kérdést (ha nem találod a téged érdeklő témát)

2015. júl. 28. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha jó állapotba van a csónak akkor ne vond be aluminium

lemezzel mert könnyen begyullad be rohad alatta a deszka!

Ahogy az elsö válaszoló is írta kérdés volt e már korábban

valamivel kezelve bevonva a csónak?? Én a Duna melett lakom

itt csónak kátrány az amivel át kenik a külsö és van aki a belsö részt is.

2015. júl. 28. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Sziasztok. Elfelejtettem írni, hogy korábban volt már kátrányozva a csónak. A régi bevonat igen vastag volt,( az előző tulaj dryvit hálót rakott alulra és azt kátrányozta a fára) így azt eltávolítottam, azonban maradt rajta egy vékony fekete kátrány alap. 1-2 helyen minimálisa felütötték a csónakot azt ott alumíniummal bejavítottam, valamint a fa illesztésénél 1 helyen sérült lemez csíkot.
2015. júl. 28. 16:25
 4/4 anonim ***** válasza:

Ebben az esetben csónak kátrány, vagy bonobit amit

felmelegítesz és ugy huzod be vele a csónakot. A csónak

kátrány 2 évet ki bír de a bonobit vékonyabb azt évente

ajánlatos kenni.

2015. júl. 28. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!