Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Téli időjáráshoz és útviszonyo...

Téli időjáráshoz és útviszonyokhoz milyen kerékpárt ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Napi szinten bringázok. Munkába járáshoz használom, aszfalton járok vele. Olyan kéne ami bírja a esőt, hót mindent. Kinéztem egy extra széles gumival megáldott bringát, Torpado T600 BIG BOY 24". De nem tudom, hogy az 173as magasságomhoz nem kicsi-e. A széles abroncsok miatt talán biztonságosabban tudnék vele közlekedni havas úton. Mi a véleményetek?

2016. szept. 7. 18:22
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mindenképpen olyat vegyél, amire sárvédőt lehet tenni, ami le is fedi a gumit. Másképp egy esős/latyakos napon úgy fogsz kinézni mint egy kismalac. :) Én egy régi egyszerű nem telós 26-os montival járok télen, lehet rá pálcás sárvédőt tenni (ez a leghatékonyabb), és 1.75-ös városi gumival használom, nekem bevált.
2016. szept. 7. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Fatbikkal valóban könnyebb hóban haladni, de csak emiatt nem érdemes új bicajt vásárolni, lehet kapni kimondottan télre kitalált szöges gumiköpenyt is, ilyen pl Continental Spike Claw.

Ha mindenképpen vásárolnál, akkor latyak, sár és hó miatt az egyik legfontosabb szempont a tárcsafék, mivel ezek a fékerejét nem befolyásolják (ellentétben a felnifékekkel).

Felszerelés szempontjából gyakorlatilag mindegy, hogy tél vagy nyár, ugyanaz van egy fatbikeon is mint egy sima montin. A gyakori takarítást és újrakenést rendszeres használat mellett úgysem tudod elkerülni.

De hogy őszinte legyek, amilyen teleink vannak az utóbbi években, én nem izgulnám túl a dolgot.

2016. szept. 7. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Dreigang ***** válasza:

3-as agyváltós. Ha kontrás is, akkor időjárás független a fékhatás. Ha komótosnak tűnne, gondolj arra, hogy a fatbike sem száguldozós. Minél vékonyabb egy gumi, annál könnyebben talajt ér a puha hóban, latyakban :-)

Tényleg csúszós úton pedig spéci, recés-szöges gumi ide vagy oda, inkább még gyalog is óvatosan megyek.

2016. szept. 10. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!