Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Egyszer láttam egy ilyen...

Egyszer láttam egy ilyen gumiragasztót, ismered?

Figyelt kérdés

Úgy volt tekercsben mint a ragasztószalagok,persze a megfelelő vastagsága megvolt.Hátulján egy fehér fólia,mint az öntapadós matricákon,amit a lyukra tapasztottál miután méretre vágtad.A felső rész tapintása inkább olyan keményebb tapintású,mint a külső abroncs,kissé bordázott.

Tehát a lyuk körül csiszoltál,tisztitottál majd ráragasztottad ezt a gumidarabot,majd alátettèl egy darab lapos fémet...

...aztán itt jött az,hogy pár percig kalapáltad a tetejét mig meleg nem lett majd ismét pár percig valami nehezéket raktál rá és voilá,megragasztotta a gumid.

Valamikor a 90es évek elején találkoztam ilyennel.


Tudjátok mi ennek a neve?



2016. dec. 29. 19:02
 1/4 anonim ***** válasza:

Gumijavító készlet.

Százforintos boltban, kínaikban, vásárokon a mai napig kapni kb. "kettószá" forintba kerül! :-D

Amit kalapálni kellett, az még nem is ragasztó volt, hanem igazi kaucsuk, a gumi alapanyaga!

Viszont ezeket a szintetikus keverékeket már nem ragasztja olyan jól, ezért is nem kapni az eredetit!

2016. dec. 29. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Wadmalac ***** válasza:

Ez valami önvulkanizáló verzió lehetett, ilyennel élőben nem találkoztam.

Ennek elődje volt a "saller", azt szó szerint meg kellett gyújtani a bevulkanizálódáshoz.

2017. jan. 3. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Huhu,az durva lehet(ett).

Erről még nem is hallottam.

2017. jan. 5. 04:48
 4/4 Wadmalac ***** válasza:
2017. jan. 5. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!