Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Ez lehetséges? Hogy tudnám...

Ez lehetséges? Hogy tudnám megoldani?

Figyelt kérdés
Vettem egy biciklit. Van rajta első és hátsó lámpa. Szereltem rá spidométert, ami jól működik. Szereltem rá mégegy lámpát, amin index is van de elemről müködik. Azt szeretném megcsinálni, hogy összekötöm a két lámpát, és ha az elem lemerül, akk a dinamó feltölti. Szereltem rá még valami kis cuccot, ami jelez, ha behúzom a féket. Ilyet szeretnék rakni a váltóra, ami jelzi, h hanyasban vagyok.

2017. jan. 24. 13:40
 1/5 anonim ***** válasza:

Igazából ezeknek nem sok értelme van (index, féklámpa) biciklin, mert a közlekedés többi résztvevője nem fogja úgy értelmezni ezeket a jelzéseket, mintha egy motoron/robogón lenne. Továbbá nem is gondolom, hogy túlságosan üzembiztosak lennének.

A váltókaron meg nem látod, hogy hányasban vagy? Egyébként a Shimano-nak van a Flight Deck rendszere országútikra, ami az órán jelzi, melyik fokozatban vagy. Ennek az az értelme, hogy beállíthatod, hogy hány fog van egy fogaskeréken és abból az értékből és a sebességből számol az óra pedálcsapásszámot, nem kell hozzá külön érzékelő, de nem tudom, mennyire lényeges ez neked.


Az az érzésem, hogy olyan 14-16 éves lehetsz és érdekel a hobbielektronika, amit szeretnél a gyakorlatban is hasznosítani. Ilyen szempontból van értelme ennek a kísérletezgetésnek, hogy tapasztalatokat szerezz, de nem praktikus.


A helyedben én azon gondolkoznék, hogyan lehet házilag készíteni USB-töltőt, mert a kereskedelmi forgalomban kapható megoldások igen drágák.

2017. jan. 24. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Igen igazat ír az első. Attol hogy van indexed attol neked még biciklis módon kell jelezni a kanyarodási szándékod (kinyújtott kéz).

Spidometer :)

A váltók jelzik hogy hányadik fokozatban vagy. Kivéve a legfelsö kategória vagy valami nagyon vacak 100éves darab.


A shimanójak volt aksitöltös agydinamója szerintem ha neten keresel angolul akkor sikerrel jársz.


Kis cucc ami jelez ha behuzod a féket.mégis minek?ez bringa itt azért más helyzet mint egy autón hogy behuzva marad a kézifék. És mire haza érsz elgogy aztán elgurul ha lejtön parkolsz.

2017. jan. 24. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A dinamók váltóáramot generálnak a dinamós lámpákhoz, az elemes lámpa egyenárammal működik... Akármilyen bolti elem nem tölthető, annak akku a neve! Elemtöltésre külön dinamó kell, mert más technológia!

A váltókar mindig jelzi a fokozatot. (Kivéve pár nagyon drága és huszon éves.) Felesleges kiíratni pl. leddel, mert senkit nem érdekel és nem mond el semmit a te haladásodról a forgalomban.. Te meg amúgy is látod a karon!

2017. jan. 25. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Wadmalac ***** válasza:

Agydinamóhoz kapható usb-s akkutöltő aljzat. Kell is hozzá, mert a legtöbb agydinamó nem feszültség-szabályzott. A sima dinamó nem is dinamó, hanem generátor, nem egyenirányított és a feszültsége úgy mászkál fel-le, hogy elektronika legyen a talpán, ami lekezeli egy sima akkutöltő tápfeszültségre és -áramra.


Egy agydinamó és az ahhoz való első és hátsó lámpa megoldja a dolgot, mivel van bennük kondi vagy akku, megállás után is még percekig világítanak.


" Ilyet szeretnék rakni a váltóra, ami jelzi, h hanyasban vagyok."

Erre kár az elektronika.

Tegyél fel fokozatkijelzős váltókart.


A Shimano a felső kategóriás országúti fékváltókarjaiba szerel elektronikát, ami a km-órán kijelzi a fokozatot, de szerintem a te bringád nem ez a világ.

2017. jan. 25. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 tothp ***** válasza:

Csak némi pontosítás ide:"A dinamók váltóáramot generálnak a....."

A dinamó egyenáramot hoz létre, A váltóáramot a generátor generálja. Valódi dinamót már nem nagyon lehet találni. A mai kerékpárokon lévő áramfejlesztők már mind váltóáramú, tehát generátor üzemmóduak. A szakzsargonban mégis általánosan a dinamó megnevezés maradt meg. itt egy cikk róla: [link]

Hagyományos izzólámpás világításhoz mindkettő használható. Led világítás, akku töltése már igényel némi közbenső elektronikát. Na ehhez viszont már nem értek...

2017. jan. 25. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!