Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Kerékpározás közben mivel...

Kazir kérdése:

Kerékpározás közben mivel lehet eredményesen védekezni a folyamatos oldal- és szembeszél ellen? Sajnos elég érzékeny a fülem, azért kérdezem.

Figyelt kérdés
Az egyetlen használható megoldásnak a kapucnit tartom, de ez egyrészről jelentősen megnehezíti mind a hátratekintést (ami elengedhetetlen), mind pedig a sisak használatát. Ha 10-20 km-t biciklizek kapucni nélkül, napokig fáj utána a fülem... Láttam már olyan megoldást, hogy biciklis fölső vékony kapucnijára simán rámegy a sisak, illetve néhány vékony kabát vékony kapucnija is alá fér... Tényleg ez lenne az egyetlen megoldás? Vagy létezik olyan sisak, ami nem ormótlan ronda és védi a fület a széltől? Várom a hasznos tanácsokat! Előre is köszi.

2017. márc. 18. 16:58
 1/7 anonim válasza:
Szerintem a legjobb egy fülvédő,azt bárhol be tudsz szerezni. Télre szokták használni sapi helyett,de van ami enyhébb időre is alkalmas,mert vékonyabb. :)
2017. márc. 18. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 tothp ***** válasza:

nagyon jó téli "bankrabló stílusú" sapkákat lehet kapni, amire még a sisak is kényelmesen felfér.


vagy itt vannak ezek sorban:

[link]

2017. márc. 18. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Alex Fly ***** válasza:
Ilyen esetekben az emberek nagy része egy "sapka" néven ismert eszközt szokott használni.
2017. márc. 19. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
3%

vagy csak nem kéne rinyálni...jaaaj fuj a szél, zavarja a fülecském..jaaj zsibbad a tenyerem..jaaaj fáj a popóm..

Az ilyen inkább járjon autóval...

2017. márc. 19. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nekem kb. 2 széllökéstől olyan hasító fájdalom üt bele órákra, hogy sírva állok meg. Megértelek!

Végső esetben a sisakra veszem a kapucnit vagy egy nejlon szatyrot alá, ha nem fér rá akkor is! Balaklava, bicajos sapka (lapos varrás, fülre húzható rész), úszósapka, fülvédő, fültyű a megoldás! Lehet venni vagy gyártani suhogós anyagból is!

Sisakhoz olyan sapi kell, ami vékony, de meleg! Ezek a műszálas sz..ok pont jók, a neoprén anyag a legjobb!

Bármelyik sportboltban lesz ilyen!

2017. márc. 20. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nosh, a kretének hozzászólásaitól eltekintve, köszönöm a tanácsokat. Megszületett a megoldás, ha valakit érdekelne, itthagyom az utókor számára.


A sapkával az egyetlen, de igazán nagy probléma, hogy baromi meleg - és tavasztól őszig halál benne tekerni (tekintve, hogy a legnagyobb hőt a fejünkön adjuk le). :/


Szóval, némi keresgélés után találtam sisakhoz kapható, annak szíjaira rögzíthető fülvédőt. Sokféle néven és kivitelben van, természetesen csak külföldön.


Van kifejezetten fülvédő:

[link]


Meg van csak szélzaj védő:

[link]


Noha a grafikonok becsapósak az utóbbinál, mert nem 0-tól skálázzák. Ezért megcsináltam manuálisan, próbaképp. Betekertem egy izzadságszívó sálból levágott darabbal a sisak első (halántéknál lévő) szíját, elég vastagon (kb. 2-3 cm), hogy szemből ne látszódjon a fülem. Sufnituning, de szerencsére pont eléggé fújt a szél is, amikor kipróbáltam és működik. Hallani ugyan hogy fúj a szél, de nem izomból bele fülembe, és így már abszolút nem zavart. Úgyhogy az utóbbit megrendeltem, hogy valahogy ki is nézzen (bár aki érez magában indíttatást, simán meg tudja csinálni maga is, otthon, mert ide Magyarországra ebből 8500-ért jön egy pár, ami nem túl olcsó).

2017. márc. 21. 08:31
 7/7 A kérdező kommentje:

Vagyis bocsánat a többesszámért. :D


* és nem a legnagyobb, hanem a "legtöbb hőt..."

2017. márc. 21. 08:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!